Україна — у десятці світових експортерів зброї
За період з 1998 по 2002 роки Україна експортувала зброю на суму $2,7 млрд. Поки що немає офіційних даних про суму, що становить прибуток України від продажу зброї у 2002 році. Однак за даними українського Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння, загальний об’єм експорту Україною зброї за минулий рік можна оцінити в $440 — 460 млн. Порівняно з показниками 2000-го та 2001 року — відповідно $520 млн. i $500 млн. — цьогорічні показники є значно меншими. На думку експертів, це пояснюється зменшенням старих запасів військової техніки або ж зниженням темпів виробництва через постійне недофінансування військово-промислового сектора. Обсяги військових поставок України, шостого в світовому рейтингу постачальника зброї, за період з 1997 по 2001 роки становили всього 54% загального обсягу поставок з Німеччини і 2,6% загальних світових поставок.
Обсяг військового експорту Росії, світового лідера з поставок зброї, у 2002 році збільшився на $1 млрд. і досяг $4,8 млрд. Росія забезпечила близько 36% світових поставок, обігнавши таким чином США, чий прибуток від експорту зброї у минулому році становив тільки $3,9 млрд. Франція заробила на військових поставках $1,6 млрд. Основними імпортерами зброї залишаються Китай, Індія та Пакистан.
Що стосується світових військових видатків, то щорічний звіт SIPRI стверджує, що вони виросли на 6% і становлять $795 млрд. Три чверті світового росту військових видатків припадає на США — це приблизно $336 млрд. Основним фактором такого величезного зростання військових видатків Вашингтона експерти SIPRI називають потреби війни з тероризмом, яка розпочата Вашингтоном. В Європі вона не набула такого великого значення, відповідно і видатки на імпорт зброї західноєвропейських країн- членів НАТО суттєво не змінився. Китай підвищив свій військовий бюджет на 18 відсотків. Таким чином, загальний військовий бюджет виріс порівняно з 2001 роком на 6% і становить $794 млрд., що не є остаточним результатом, оскільки у звіті SIPRI за 2002 рік не було враховано витрат на підготовку британсько- американської операції проти Іраку. Однак у ньому зазначається, що «решта світу не готова або не може наслідувати приклад США і збільшувати свої військові видатки».
За даними SIPRI, порівняно з 2001 роком у 2002-му кількість війн у світі скоротилася з 24 до 21. За виключенням Індії та Пакистану, ці війни велися на території однiєї держави. Однак експерти поки що не ризикнули зробити висновок про довгостроковість такої тенденції.