Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / ПЛАНЕТА

22 квітня, 00:00

Криза в палестинському керівництві

Керівництву Палестинської автономії загрожує серйозна політична криза, повідомляє РІА «Новости». Нещодавно призначений на пост палестинського прем’єр-міністра Махмуд Аббас, відомий також під іменем Абу-Мазен, офіційно заявив, що готовий залишити свій пост у випадку, якщо найближчим часом не буде затверджено запропонований ним список міністрів нового уряду. Як відомо, проти запропонованого Абу-Мазеном списку міністрів передусім активно виступає керівник Палестинської національної адміністрації /ПНА/ Ясир Арафат. За оцінками багатьох спостерігачів, Арафат вбачає у новому уряді, принаймні в тому складі, який пропонує Абу-Мазен, серйозну загрозу для своєї влади. В автономії може реально виникнути ситуація, за якої контроль за всім тим, що відбувається, перейде від ПНА та її керівника до нового уряду і прем’єр-міністра. Тим часом формування уряду Палестини з нетерпінням чекають у США. Високопоставлені американські представники вже заявляли, що після закінчення операції в Іраку їхня увага, швидше за все, зосередиться саме на поновленні ізраїльсько-палестинського діалогу. Американці мають намір жорстко проштовхувати новий план мирного урегулювання — «Дорожню карту». До регіону найближчими днями має намір прибути держсекретар США Колін Пауелл, який уже заявив про свою заплановану зустріч із Абу-Мазеном.

Чалабі не хоче керувати Іраком

Лідер Іракського національного конгресу Ахмед Чалабі, якого Пентагон ладить за лідера Іраку, заявив у інтерв’ю Бі-Бі-Сі, що не збирається посідати цей пост. Крім того, він виступив з різкою критикою на ООН, заявивши, що, з погляду іракців, вона була «де-факто союзником Саддама». Чалабі залишив Ірак, будучи ще дитиною, і повернувся на Батьківщину разом з військами коаліції, що скинули режим Саддама Хусейна. Повідомляється, що міністр оборони США Доналд Рамсфелд бачить Чалабі як нового керівника Іраку. Проте ця думка не поділяється всією адміністрацією Білого дому. На пряме запитання про його лідерські амбіції Чалабі відповів: «Ні. Я не є кандидатом на який-небудь політичний пост. Я хочу зайнятися розбудовою громадянського суспільства, тому що воно є основою демократії». «Я не хочу, щоб звільнення Іраку обернулося на моє поневолення», — додав він. Чалабі не погодився з припущеннями про те, що різні політичні сили беруть під контроль іракські міста, назвавши їх «спотворенням реальної картини». «Я не думаю, що зараз хто-небудь контролює міста», — сказав він.

Зсув у Киргизії: кількість загиблих зростає

Унаслідок зсуву на півдні Киргизстану загинуло як мінімум 38 осіб, 16 з них — діти. Усі вони є жителями села Кара-Тарик Ошської області. На шляху оповзня, що зійшов у післяобідній час у неділю, опинилися 13 житлових будинків. За інформацією міністерства екології і надзвичайних ситуацій, рятівникам вдалося відкопати тіла п’ятьох загиблих. Причиною зсуву називають складні погодні умови, що спостерігаються останнім часом. У Киргизстані за останні два тижні випала рекордна кількість опадів — дві місячні норми. За даними МЕНС, об’єм зсуву становить приблизно півтора мільйона кубічних метрів — це близько двох мільйонів тонн землі. Міністерство попереджає, що існує небезпека нових зсувів ще в чотирьох районах Ошської області. Учора місце трагедії відвідав прем’єр-міністр країни Микола Танаєв.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати