Коротко / УКРАЇНА
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20030129/416-2-3.jpg)
У селах нічого читати
Мережа бібліотек Вінниччини зменшилась на 44 % . Передусім закриваються сільські читальні. У бібліотеках, якi ще працюють в області, 80 % книжок видані ще у 60—80-х роках. Сільські книгарні — найбідніші, вони отримують лише по 25—30 книг на рік, що у 8 разів менше потреби. А з періодики в сільські бібліотеки надходять лише районна та обласна газета. В кращому разі ще додається одне загальноукраїнське видання, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА, Вінниця.
Виставка Савченків — батька й сина
У галереї Харківського міського благодійного фонду «АВЕК» відбулася презентація робiт членів обласної організації Національної спілки художників України Юрія Григоровича та Костянтина Юрійовича Савченків. Експонується близько шістдесяти творів у техніці та акварелі, створених за останні декілька років. Починаючи з 1997 року, батько з сином експонують свої твори на спільних виставках.
Так сталося і на цей раз, але привітання від друзів та колег приймає лише Савченко-молодший. Адже цими ж днями Юрій Григорович презентує персональну виставку у галереї «ЕКО» (Детройт,США), в урочистому відкритті якої візьмуть участь представники української діаспори. До речі, це не перші персональні виставки харківських митців за кордоном. Батько вже двічі виставлявся у Сполучених Штатах: у 1991-му в Нешвіллі, у 1993-му в Детройті, син — у Югославії, в Загребі в 1997-му.
Харківський міський благодійний фонд «АВЕК» має декілька проектів, один з яких — ознайомлення харків’ян з творчістю сучасних митців. До Нового року вийшов друком кольоровий календар з репродукціями творів, що експонувались в галереї протягом 2001— 2002 років.
«Зроблено в Україні»: серед нагороджених — «День»
«У колишньому Союзі престижна нагорода — «знак якості» — слугувала підприємствам стимулом для перемоги в соцзмаганнях. В умовах ринкової економіки заохочення за якість стали ще більш актуальними, а популяризація кращих торгових марок примушує «підтягатися» інші підприємства і, загалом, працює на імідж і добробут країни», — зазначив академік Іван Курас під час вчорашньої церемонії вручення почесних відзнак «Громадське визнання» і дипломів переможців національного конкурсу «Золоті торгові марки».
Щорічно з 15 березня від зареєстрованих торгових марок протягом шести місяців Генеральна дирекція конкурсу приймає заяви. Набір умов — бездоганний імідж, популярність у споживача, висока якість продукції або послуг і, головне, наявність досвіду спонсорської або меценатської діяльності в акціях, спрямованих на поліпшення соціально-економічного становища України. Нинішнього року на отримання нагороди претендувало близько двох тисяч провідних компаній, визнали гідними почесного звання сто (головна церемонія нагородження відбулася, нагадаємо, наприкінці минулого року) — відбір кращих з кращих здійснювався через консультації з різними міністерствами і відомствами та місцевими органами влади. Втішно, що серед тих, хто був відзначений почесним дипломом переможця, виявилася і наша газета. Втішно, оскільки, як зазначив глава організаційного комітету, перший Президент України Леонід Кравчук, мета заходу — відзначити тих, хто переймає і впроваджує в Україні кращий європейський досвід. Доречно сказати, з нинішнього року до статусу конкурсу «Золоті торгові марки» — «Національний» додасться ще один — «Міжнародний». Iнформацiю пiдготувала Наталя МЕЛЬНИК, «День».
Очеретяний контрабандист
У Біляєвському районі Одеської області співробітники податкової міліції виявили близько 16 тис. снопів очерету, приготованого до реалізації без необхідних документів — передає Інтерфакс-Україна. Під час перевірки було встановлено, що заготівлю очерету організував місцевий підприємець, який за допомогою найманих робітників — громадян Молдови, без будь-якого дозволу вирізав очерет у плавнях Дністра. За кожний зрізаний сніп молдовські робітники отримували по 60 копійок. У свою чергу, підприємець через мережу фіктивних фірм продавав очерет до країн Скандинавії за ціною 4,6 євро за сніп. Загальна вартість вилученого очерету — 500 тис. грн. Сам очерет користується за кордоном великим попитом як екологічно чистий матеріал у будівництві.
Випуск газети №:
№16, (2003)Рубрика
День України