Коротко / УКРАЇНА
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20021218/4233-2-5.jpg)
Про цензуру, «риболовлю» і «солдатів слова»
Керівник головного управління інформаційної політики Адміністрації Президента України Сергій Васильєв не вкладає у поняття «цензура» негативного значення, оскільки вважає його рівноцінним поняттю «редакційна політика». «Я не вкладаю у поняття «цензура» того негативного значення, яке існує у моїх опонентів», — сказав С. Васильєв учора в Києві на семінарі для регіональних ЗМІ, відповідаючи на запитання про існування в Україні політичної цензури у ЗМІ. Крім того, С. Васильєв заявив, що, на його думку, в Україні «не існує протистояння між ЗМІ в цілому і владою в цілому», повідомило агентство Інтерфакс-Україна. Заяви про це «притягненi за вуха», підкреслив він. Спроби узагальнити ці заяви «до загальнонаціональної проблеми», заклики до загальнонаціонального страйку або створення формули «журналісти проти влади» — це елементи «з PR-кампанії певних політичних сил», пiдкреслив С. Васильєв. Керівник управління інформполітики АП вважає, що західні гранти на розвиток свободи слова в Україні краще витратити на правову освіту журналістів. «По суті людям треба дати $1000 не на те, щоб вони пішли в ресторан і замовили собі рибу, а людям необхідно дати вудочку і навчити їх ловити собі рибу кожного дня», — зауважив С. Васильєв. Він вважає, що інформаційне поле України було б «більш чистим і професійним», якби іноземні гранти використовувалися на розширену мережу тренінгів, консультацій та навчальних установ, «які б дали журналістам конкретні навички з використання чинного законодавства для захисту своїх прав та інтересів, а також навчили їх пам’ятати і про свої обов’язки». Сьогодні ж, на думку С. Васильєва, в українській журналістиці поширений «правовий нігілізм». З публікацій багатьох журналістів зникли «докази, аргументація і фактаж», а багато хто з працівників ЗМІ перетворився на так званих «солдатів слова», — сказав керівник ГУІП.
Ще одна столиця
Міська рада Сімферополя просить Верховну Раду і Раду Міністрів Криму щорічно при формуванні бюджету автономії передбачати окремим рядком виділення Сімферополю не менше 2 відсотків від бюджету автономії на виконання функцій столиці автономної республіки, повідомляє Кримське агентство новин. Про це говориться в рішенні, прийнятому на позачерговій сесії Сімферопольської міськради. Депутати сімферопольської міськради також схвалили проект положення про особливості міста Сімферополя як столиці АРК, який передбачається внести на розгляд найближчого пленарного засідання Верховної Ради Криму. У положенні визначено статус Сімферополя як столиці автономії, його адміністративно-територіальний склад, особливості місцевого самоврядування в місті, повноваження міського голови та міськради, а також особливості бюджету Сімферополя. «Крим у межах республіканського бюджету повинен виділити Сімферополю 1,5-2 відсотки коштів, оскільки столиця автономії цілорічно несе навантаження, невластиві іншим містам Криму, — так прокоментував рішення міськради журналістам Сімферопольський міський голова Валерій Єрмак. — Раз Сімферополь — столиця автономії, нам потрібні і правові гарантії, і фінансове забезпечення цих функцій…», — підкреслив він. Якщо врахувати, що зведений бюджет Криму на 2002 рік становить 1,353 мільярда гривень, а звичайний бюджет Сімферополя — 112,13 мільйонів гривень, то до них тепер повинно додатися близько 27 мільйонів гривень на виконання функцій столиці автономії. Водночас Сімферополю на розв’язання найбільш актуальних міських проблем — будівництво очисних споруд, нових шкіл, капремонт і реконструкцію житлового фонду, комунального господарства необхідно вже близько 390 мільйонів гривень. Микита КАСЬЯНЕНКО, Сімферополь.
Iде святий Миколай
Хоча б як скрутно було часами з фінансуванням, але вихованці другої львівської школи-інтернату ніколи на свята без достойних подарунків не залишаються. Особливо на день святого Миколая. Щоправда, цьогоріч, за словами директора школи-інтернату Віталія Гомова, вперше за багато останніх років на відсутність грошей гріх скаржитися, і тому в матеріальному сенсі дітьми нині опікуються значно краще. Вже напередодні дня Святого Миколая багато з них отримали нові зимові куртки, шапки, светри, тепле взуття. Слід сказати, що із 400 вихованців цієї освітянської установи половина в тій чи іншій мірі потребує особливого до себе ставлення. Йдеться про дітей, позбавлених батьківської опіки, iз неповних та багатодітних сімей. Неважко уявити, як би вони себе відчували, коли ранком 19 грудня не знайшли б під своїми подушками Миколаєвих подарунків... Бо ж поруч – інша половина, так би мовити, нормальних сімей, і кожний представник цієї другої половини вихваляється: мовляв, святий Миколай мені те і те приніс. Проте, в школі-інтернаті він нікого не обділює – про це подбало як її керівництво, так і львівська філія комерційного банку «Фінанси і кредит», багаторічний, до речі, патрон інтернатівських дітей. Цього разу вони, як водиться, отримали в подарунок набори солодощів. Але на цьому святкові сюрпризи від святого Миколая не закінчилися. Скажімо, 20 вихованців інтернату поїдуть в Київ, де з 19 по 21 грудня за участю школяриків із усіх інтернатів України проходитиме фестиваль «Різдвяні сніжинки». 19 ж грудня 14 інтернатівських дітей відправляться на різдвяні канікули до Італії, де пробудуть до 13 січня наступного року. Так що під час свят нудьгувати дітлахам аж ніяк не доведеться. А 19 грудня вже за давньою традицією після уроків в школі-інтернаті – велика театралізована вистава «Йде святий Миколай». Актори, звісно, діти. Юрій КРІЛЬ , «День».
Акція «Миколайчик» отримала перші відгуки
Благодійницька акція, задумана відомим дизайнером зачісок, директором салону «Лінія стилю» Наталією Балабановою, яку з радістю вирішила підтримати наша газета, у розпалі. Зі слів Наталії, такої кількості відгуків від киян, які не залишилися байдужими до ідеї зробити подарунок на день святого Миколая вихованцям київських дитячих будинків, упорядники акції не чекали. За що всім, хто приєднався, — величезна подяка. Крім столичних жителів, у організаторів з’явилися однодумці і в деяких фірмах, які доповнять подарунки різним «смачненьким». 19 грудня, як уже повідомляв «День», частина зібраних іграшок-з-долоньку знайде своїх маленьких господарів. Однак нагадаємо, що збір і вручення подарунків триватиме до 13 січня. Якщо є можливість приєднатися — приєднуйтеся! Бажаючих відгукнутися щодня чекають за адресою: Андріївський узвіз, 28-а, салон «Лінія стилю». Про те, як відбувається акція, «День» інформуватиме своїх читачів у найближчих номерах.
Випуск газети №:
№233, (2002)Рубрика
День України