Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Вугільна» наука не рятує шахтарів

18 жовтня, 00:00

На шахті ім. Гайового у Донецькій області, де у вівторок сталася аварія і постраждали 7 гірників, продовжуються пошуково-рятувальні роботи. Позавчора тут сталося повторне газодинамічне явище, після якого почалося інтенсивне газовиділення метану. Одночасно на шахті працює комісія із спеціального розслідування причин аварії. Як інформує Інтерфакс-Україна , за попередньою версією першого заступника голови Держнаглядохоронпраці Володимира Радченка, можливою причиною аварії стало проведення вибухових робіт на аварійній дільниці.

У коментарі начальника управління організації нагляду у вугільній промисловості Держнаглядохоронпраці Геннадія Суслова, який отримав «День», відзначається, що проблема раптових викидів вугілля та газу на відпрацьованих пластах крутого падіння стояла дуже гостро на донбасівських шахтах ще з 60—70 років. Тоді щорічно відбувалося 3— 4 аварії, які призводили до значних людських жертв. Однак на той час усі зусилля щодо вирішення проблеми були сконцентровані в галузевій науці, яка розробила заходи та методи прогнозування і попередження раптових викидів. Це дозволило в подальшому суттєво знизити кількість газодинамічних явищ та травматизм внаслідок аварій.

Нині шахти працюють на нових глибинах, та все одно збереглися методи боротьби з раптовими викидами 30—40-річної давнини. Сьогодні вони неефективні, шахти потребують сучасних наукових розробок. Органи Держнаглядохоронпраці неодноразово звертали увагу Мінпаливенерго України на підвищену небезпеку при відпрацюванні крутих пластів «дідівськими методами механізації» — за допомогою відбійного молотка. Вносилися також пропозиції щодо скорочення обсягів видобування на шахтах крутого падіння або повного їх закриття. Однак на сьогодні Мінпаливенерго не має реальної програми щодо цього регіону.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати