Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Київ пред’являє Вашингтону свою експертизу

12 жовтня, 00:00

Учора до Міністерства закордонних справ України було запрошено посла Сполучених Штатів Америки Карлоса Паскуаля. Українські дипломати вручили йому ноту з висновками офіційної експертизи фонограм, нібито записаних Миколою Мельниченком у липні 2000 року. На їх підставі 24 вересня Держдеп США висловив Україні обвинувачення щодо причетності до продажу Іраку систем радіолектронної розвідки «Кольчуга».

Як повідомили в прес-службі МЗС, за висновком №4223 Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України фонограми розмов, на які посилається американський Держдеп, «піддавались змінам після первинного запису». Згідно з повідомленням МЗС України, «результати дослідження також вказують, що встановити технічну «автентичність» фонограм, що зафіксовані у форматі «*.dmr» на змінні носії, не уявляється можливим». Дослідженням встановлено, що зазначені фонограми були отримані шляхом монтажу даних із первинних записів. Українські дипломати висловили Карлосу Паскуалю стурбованість щодо позиції Державного департаменту США, яка «завдала моральної шкоди державі та Президенту України».

Коментуючи ноту України до США, глава Адміністрації Президента Віктор Медведчук заявив: „У зв’язку зі звинуваченнями, що прозвучали від американських офіційних осіб, Адміністрація Президента України звернулася до Київського науково- дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції з проханням провести експертне дослідження аудіозаписів, на яких начебто були зафіксовані розмови українських керівників відносно продажу «Кольчуг» Іраку всупереч санкціям ООН. У результаті аналізу та технічних досліджень фахівці дійшли висновку про те, що записи піддавались монтажу, а також про неможливість встановити технічну автентичність фонограм. Це дає змогу дійти висновку, що американські посадові особи, які посилалися на зафіксовані у форматі «*.dmr» (тобто запису на цифровому носії) записи, наполягаючи на їх автентичності, були введені в оману. Прагнучи зняти тавро з доброго імені України, МЗС звернулось до Сполучених Штатів з нотою, в якій викладено результати названих досліджень, що доводять безпідставність звинувачень на адресу України. Ми підтримуємо пропозицію українських експертів про створення міжнародної експертної комісії з кваліфікованих фахівців для повного розв’язання суперечностей з цих проблем.»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати