Перейти до основного вмісту

Олександр ДАВТЯН: «Я дивлюся новини разом із глядачами»

13 вересня, 00:00

— Олександре Сергійовичу, що ви вважаєте головним надбанням цих років?

— Досвід і незалежність.

— Як себе відчуває телеканал з десятирічною історією?

— Чудово. Після десяти років роботи лозунг «Хто не бореться, той не перемагає» став символом нашої телекомпанiї .

— Як за цей час змінився підхід до подачі інформації та як змінилося харківське телебачення?

— За 10 років у медіапросторі сталося багато змін. На нашому ж каналі еволюція відбувалася постійно. Безумовно, успіх прийшов не одразу. Наш згуртований колектив сам добився сьогоднішнього високого рівня. І для нас це дуже важливо. Нинi «Simon» вийшов за рамки харківського ефіру, і канал вже знають в усій Україні. Наш телеканал бере активну участь у суспільному і політичному житті не тільки Харкова, а й України загалом.

— Що таке у вашому розумінні незалежний канал?

— Це канал, який не виконує чиїсь накази. Навіть якщо його позиція йде врозріз із думкою керівництва. Працівники нашого каналу чесно, сумлінно і всебічно освітлюють події, які відбуваються в Харкові та країні. Зараз з боку засновників ніхто не втручається в роботу каналу. Ні внутрішньої, ні зовнішньої цензури у нас немає.

— А політичний тиск під час виборів?

— Безумовно, цей момент був присутній. Але ми вийшли із ситуації з честю. Ми не зламалися і відстояли свою думку. Хоч я вважаю, що ми не повинні розподіляти політиків за принципом: гарний — поганий. Ми повинні неупереджено подавати інформацію. Що і відбувається. Якщо лідер однієї з опозиційних партій зробив гарний вчинок, наприклад, роздав дітям гуманітарну допомогу, то ми це висвітлимо, тому що це добра справа. Але розхвалювати його за те, що він робить некоректні вчинки, ми не будемо. Тому що ми знаємо про його політичне минуле, і для нас всі ці випади виглядають нещиро.

Зараз у нас працює молодий колектив, який виховувався не в радянський час, а вже під час незалежної України. Вони не знайомі з наказами, і це приємно. Звiсно, з часу заснування «Simon» колектив компанії пережив певну еволюцію. Я очолюю канал останні чотири роки, і за цей час ми стали дійсно незалежними. Я цілком довіряю своєму колективу. Хоч я і президент телеканала, але дивлюся новини разом із телеглядачами. До ефіру я не рецензую програми, і до початку програми навіть не уявляю, що вийде в ефір. Навіть коли мені дзвонить хтось із керівництва з претензіями, то я не уявляю, з якої причини. Ось це я вважаю головним надбанням — довіряти молодому колективу і працювати так, як вони вважають за потрібне. А у нас працює професійна команда.

— Що ж виробляє команда «Simon» для свого глядача?

— Ми робимо понад сорок програм власного виробництва. І близько 75 вiдсоткiв із них некомерційні і не приносять прибутку. В нас є етнічні, культурні, освітні програми. Багато глядачів висловлюють вдячність нашому каналу. Крім того, «Simon» займається добродійністю. На сьогоднішній момент телебачення в Харкові неприбуткове, але наш канал завжди знаходив можливості для того, щоб iще й підтримати людей, які потребують допомоги.

— Легко заявляти про свою орієнтацію на певні стандарти, коли телекомпанія перебуває на етапі свого становлення. Але коли вона вже відбулася, її будуть порівнювати з наперед заявленими ідеалами. Хто на даний момент ваш стандарт і що вам iще необхідно зробити, щоб йому відповідати?

— Ніколи телебачення провінції не буде таким, як київське. Навіть хоча б тому, що реклама у Києві коштує в десять разів дорожче, ніж у нас. А конкретних ідеалів і стандартів у нас немає. Як говорять: «Не створи собі кумира». Зараз ми співробітничаємо з НТВ, нам дуже подобається, як працюють «1+1» та «Інтер». Але це не означає, що ми хочемо бути на них схожими. У нас є своє пізнаване обличчя. А якби у нас були фінансові можливості, то і ми могли б запросити на роботу Міткову чи купити новий серіал.

— Що для вас рейтингова програма?

— Після того як я почав займатися політикою, найбільш рейтинговою програмою для мене стали новини. На нашому каналі рейтинг новин високий. Це тому, що новини «Simon» незалежні — в них не тільки хвалять, а й лають. Для людей це важливо. Ми відстоює правду, а не чиїсь інтереси. Особисто я дивлюся новини як пересічний телеглядач. Відповідно, при такому підході я можу об’єктивно судити про якість продукту. Наприклад, фахівцю може сподобатися картинка, а рядовому телеглядачу — ні. Але не всі, хто дивиться програми, фахівці.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати