Коротко / УКРАЇНА
Для нафтопроводу Одеса—Броди проектується польське продовження
«Укртранснафта» і консорціум Golden Gate (Польща) у вівторок на переговорах у Варшаві домовилися про початок проектних робіт з вибору оптимального маршруту ділянки Броди — Плоцьк. З української сторони роботи проводитиме Інститут транспорту нафти, з польської — Gazoprojekt, з яким Golden Gate вже підписали угоду. Крім цього, повідомляє прес-служба «Укртранснафти», сторони домовилися визначити компанію, яка відповідатиме за розробку комплексного бізнес-плану Євроазіатського нафтотранспортного коридору та переговори з потенційними інвесторами. Наступний раунд переговорів заплановано на кінець серпня у Плоцьку.
Названо причини і винуватців аварії на шахті імені Засядька
Причиною аварії на шахті імені Засядька в Донецьку стали «дуже серйозні порушення у проведенні буровибухових робіт». Про це вчора заявив перший віце-прем’єр України Олег Дубина, який очолює урядову комісію з розслідування трагедії. З його слів, комісія запропонує «істотні рішення», «буде звільнено директора, головного інженера, тобто звільнять усіх, хто допустив те, що сталося на шахті Засядька». Крім того, кажучи про висновки, які повинні були зробити за підсумками розслідування останніх великих аварій на українських шахтах, перший віце-прем’єр висловив думку, що розпочата в 1996 році реорганізація вугільних підприємств досі не закінчена — «зі створення холдингів, iз випуску акцій». Той шлях, яким пішли в Україні, «заважає розвиватися всій вугільній галузі» — переконаний пан Дубина. «Відповідальність і безпеку ми втратили», — передає слова першого віце-прем’єра агентство Інтерфакс. Олег Дубина висловив упевненість у необхідності ще більш жорсткого контролю над безпекою у вугільній галузі, «щоб максимально звести людей до безпечної роботи». Як повідомлялося раніше, внаслідок вибуху на шахті Засядька 31 липня загинули 20 гірників.
На порядку денному — законопроект «Про боротьбу з тероризмом»
Сьогодні на своєму засіданні уряд України має намір схвалити законопроект: «Про боротьбу з тероризмом», передавши його на розгляд до парламенту. Інформацію про це напередодні поширило агентство Інтерфакс-Україна. Усього, за даними Інтерфаксу, цього четверга у Кабміні розглянуть близько 130 різних питань. Серед першочергових документів планується ухвалити постанову про звільнення від прибуткового оподаткування суми допомоги потерпілим унаслідок катастрофи літака на Львівському аеродромі «Скнилів», затвердити програму розвитку державної системи використання повітряного простору країни на 2002—2005 роки. Крім цього на порядку денному проекти розпорядження уряду про схвалення програми «Інвестиційний імідж України», закону про затвердження прожиткового мінімуму на 2003 рік, а також указу Президента про затвердження програми захисту прав споживачів на 2003-2005 роки. Планується також затвердити програму протидії контрабанді та захисту внутрішнього ринку на 2002—2005 роки, програму забезпечення розвитку ядерної енергетики, заходи щодо задоволення державних потреб у друкованій продукції, розглянути проект постанови уряду про результати функціонування спеціальних (вільних) економічних зон і територій зі спеціальним режимом інвестиційної діяльності в 2001 році і законопроект про внесення змін до деяких законів про декларування фізичними особами майнового стану й доходів.
Екс-мер потрапив у лікарню
Під час повернення літаком iз Києва до рідного міста, колишньому меру Львова Василю Куйбіді стало погано з серцем. Ще на борту першу медичну допомогу йому надав один iз лікарів концерну «Богдан», який також летів цим рейсом. Він же зателефонував до себе на роботу й, коли літак приземлився, занедужалого вже чекала карета швидкої медичної допомоги концерну.
Зараз Василь Куйбіда перебуває на лікуваннi в обласному діагностичному центрі. Медики кажуть, що у хворого — гіпертонічний криз, його стан — середньої важкості. За їх же словами, під їх опікою він проведе ще кілька днів, а потім продовжуватиме курс лікування в реабілітаційному центрі в Брюховичах.
Очолюючи львівську мерію впродовж 8 останніх років, Василь Куйбіда на стан свого здоров’я ніколи не скаржився і жодного разу на лікарняному не перебував. Тепер, очевидно, далася взнаки тривала напружена робота та особливо поразка на виборах 31 березня, що, мабуть, i відбилося на серці екс-мера-трудоголіка. Зрештою, і на останньому його місці роботи в якості віце-президента Міжрегіональної академії управління персоналом він перепочинку не знав.
Тим часом злі язики у Львові подейкують, що серцевий напад у Василя Куйбіди стався через те, що його колишньою діяльністю зацікавилися правоохоронні органи: начебто Василь Куйбіда допускав порушення при розподілі бюджетних коштів. Як би там не було, але звістку про його хворобу багато мешканців Львова сприйняли із занепокоєнням: Василя Куйбіду у місті шанують, поважають і вважають порядною людиною. Юрій КРІЛЬ, «День».
Інвалідів стало більше на 400 тисяч
Протягом останніх 8 років в Україні майже на чверть збільшилася кількість дітей-інвалідів і інвалідів дитинства (у віці до 16 років) — відповідно до 153 тис. і до 150 тис. осіб. Загалом за період з 1994 року кількість інвалідів в Україні збільшилася з 2,2 млн. людей до майже 2,6 млн. Таку статистику навів учора в ході засідання міжвідомчої координаційної ради з питань ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів заступник держсекретаря Мінпраці і соцполітики Віктор Дьяченко. Кількість дітей з обмеженими можливостями зростає на тлі загального зниження. Зі слів В. Дьяченка, однією з головних причин зростання інвалідності є «зниження якості генофонду в Україні». Він також повідомив, що у цей час понад 14 тис. дітей потребують протезування, та жоден із існуючих в Україні протезний центрів не спеціалізується на виготовленні дитячих протезів. Створення такого центру планують найближчим часом. Підбиваючи підсумки, віце-прем’єр Володимир Семиноженко відзначив необхідність вживання заходів з попередження народження дітей- інвалідів і з реабілітації дітей-інвалідів із перших місяців їхнього народження. Він також вважає за потрібне задіяти адресну систему надання державної фінансової допомоги дітям-інвалідам та їхнім батькам. В. Семиноженко розпорядився створити єдину систему з реабілітації дітей-інвалідів.
Випуск газети №:
№147, (2002)Рубрика
День України