Перейти до основного вмісту

Iрак: готовніcть номер один?

01 серпня, 00:00

Постійний представник Іраку при Лізі арабських держав Мохсен Халіль заявив, що його держава готова до того, що удар може бути нанесеним у будь-який момент. Він також додав, що в Іраку достатньо сил та потужності, аби гідно відповісти на можливу британо-американську атаку, як повiдомило РIА «Новости». Заяву було зроблено у відповідь на останні публікації щодо приготувань США до удару по Іраку як наступної ланки антитерористичної операції.

У понеділок «Нью-Йорк Таймс», посилаючись на надійні джерела в адміністрації США, повідомила про підготовку нового стратегічного плану дій у Іраці, що передбачає проведення операції по захопленню Багдаду та кількох командних пунктів. Мета операції — повалення режиму Хусейна. Але днем пізніше представники адміністрації президента відмовилися підтверджувати цю інформацію, заявивши, що Буш не приймав ніяких рішень стосовно Іраку. Зі свого боку, міністр закордонних справ Іраку Наджі Сабрі виступив проти повернення в країну міжнародних військових інспекторів. Назвавши їх шпигунами він заявив, що вони переслідують єдину мету — зібрати якомога більше інформації про цивільні, економічні та військові об’єкти, щоб потім передати її американській розвідці. У цьому самому кілька днів тому звинуватив Вашингтон і шведський дипломат Рольф Екеус, чим поставив під сумнів нейтральну позицію ООН щодо Іраку.

Туреччина, провідний союзник США в регіоні, наполягає на вирішенні конфлікту мирним шляхом. Свого часу прем’єр-міністр Туреччини Булент Еджевіт наголошував на тому, що початок військових дій сприятиме активізації створення Курдської незалежної держави на півночі Іраку, це в свою чергу заохотить турецьких курдів зробити те ж саме, а такий хід подій не відповідає інтересам країни. До того ж, з огляду на політичну та економічну кризу Туреччина навряд займатиме активну позицію у випадку нападу британсько- американських військових сил. Так чи інакше, але мирного врегулювання ситуації навряд чи можна сподіватися, оскільки експерти вважають, що за допомогою таких «витоків інформації» в американській пресі Вашингтон «промацує грунт», перевіряючи реакцію громадськості на можливу операцію проти багдадського режиму.

До речі, як повідомили інформагентства, канцлер ФРН Шредер і президент Франції Ширак на зустрічі в Шверіні заявили, що їхні країни не підтримають операції проти Іраку, якщо вона не буде санкціонованою ООН.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати