Названо претендента на посаду посла США в Україні
Йдеться, очевидно, не про сенсацію, а про ротаціюВчора знову, як напередодні зміни адміністрації в Білому домі, заговорили про можливу в швидкому майбутньому зміну посла США в Україні Карлоса Паскуаля. Тільки на цей раз вже називається ім’я кандидата. Причому все виглядає як схоже на правду.
Член Конгресу США, республіканець від штату Колорадо Боб Шейффер, який зараз перебуває в Україні як спостерігач на виборах, у кількох інтерв’ю підтвердив, що розмовляв у Білому домі на тему можливості свого призначення послом США в Україні. Але це, за його словами, ще не було пропозицією, хоча саму ідею Шейффер, який цього року вже кілька разів побував в Україні, охарактеризував як «інтригуючу». Боб Шейффер — людина, відома передусім як «адвокат України», автор законопроекту про скасування поправки Джексона — Веніка (обмеження в торгівлі) стосовно України, співголова зібрання Конгресу по Україні.
Дипломатичні джерела не приховували, що в Паскуаля, який під час своєї роботи в Держдепартаменті США був близьким до адміністрації демократів, і який дійсно бажав стати послом в Україні (посол в США — титул довічний), мав певні труднощі після того, як з’ясувалося, що на виборах перемогли республіканці. Втім, в американському посольстві «Дню» нагадали, що середній термін роботи посла США становить 2,5 — 3 роки, і відповідно, термін роботи Паскуаля на цьому посту може закінчитися влітку майбутнього року. Про те, що саме Паскуаль замінить Стівена Пайфера в Києві, було відомо задовго, як це сталося (причому тоді Конгрес довго не призначав відразу кількох послів США через бюджетні дискусії). До того ж у американській традиції завжди було тримати в секреті до останнього призначення послом кар’єрного дипломата, але не політика.
Американські джерела вказують на два моменти. По- перше, сьогодні Шейффер досягнув такого впливу, що його відвідують фактично всі українські делегації, що перебувають з візитом у Сполучених Штатах. Зібрання, яке він очолює в Конгресі, покликане посилити стратегічне партнерство між Україною та США і краще знайомити конгресменів з українською ситуацією. Саме цей орган є фактичним організатором подій у рамках українсько-американського політичного діалогу. По-друге, наступного року закінчується термін повноважень Шейффера в Конгресі, і він уже заявив, що не буде переобиратися.
Причини своєї зацікавленості в Україні Шейффер характеризує просто: «Комунізм не зможе повернутися до Східної Європи без України». До речі, його мати була українкою. Шейффер розуміє українську, хоча під час своїх зустрічей з українською пресою спілкувався англійською.