Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

...Немає кому прибирати сніг. Усі пішли на вибори?

13 грудня, 00:00

У чергах на транспорт обмінювалися вельми недвозначними враженнями щодо роботи двірників і служб нагляду за станом доріг. Пенсіонер Анатолій Стрілець з обуренням констатував, що «у нас ніколи і ні до чого не готуються заздалегідь». «Уже увечері треба було пустити снігоприбиральні машини, а у нас, як завжди, служби спали, внаслідок чого виникло сьогоднішнє «безладдя» на вулицях і проїжджій частині». Щоправда, самі працівники дорожньо-експлуатаційного управління, навпаки, вважають свою роботу надто ефективною. Дмитро Вовченко (Шевченківський район) з упевненістю запевнив, що жодних відхилень від графіку немає: «Ми спокійно працюємо, як і працювали, адже це звичайна зимова погода».

Справді, географія країни завжди передбачала сильні снігові опади у відведений для цього період року. Але одночасно у наявності той факт, що кожна заява зими про свої права систематично обертається зірваним робочим графіком і зіпсованим настроєм жителів України. Валентина Бердянська розповіла «Дню», що добирається на роботу вже більше двох годин і що зараз (опівдні !) вже навіть не бачить сенсу в успішному досягненні мети. Не у кращому становищі виявилися володарі власного транспорту і водії маршруток (один з них сказав «Дню», що зранку «побачити» хоч би одну снігоприбиральну машину йому особисто не довелося. З його слів, у один бік маршруту замість запланованих півгодини довелося добиратися понад двох з половиною).

До речі, як повідомив «Дню» старший інспектор відділу профілактичної роботи ДАІ Євген Кравець, за першу декаду поточного місяця на дорогах Києва вже трапилося 77 великих ДТП, у яких травмовано близько 90 осіб і двоє загинули — цифри подано без урахування щоденних, «дріб’язкових» аварій. «Як правило, — говорить Є. Кравець, —водії у зимовий час намагаються бути якнайбільш обережними. Отже, більшість серйозних аварій — так би мовити, «планові», тобто на їхню кількість не впливають складні погодні умови, вони відбуваються у будь-який час року, у більшості випадків — через несвідомих пішоходів. І все ж ожеледиця у парі зі снігопадом вносять свої корективи у криву незначних зіткнень: їх стає удвічі більше, ніж у інші сезони. Крім того, відбуваються вони щодня.

За словами старшого інспектора, у зимовий період служби, які контролюють стан дорожнього покриття, переходять на посилений режим роботи і більш тісно співпрацюють з працівниками ДАІ. Зокрема, міліціонери з допомогою оперативного зв’язку повідомляють першими, у яку точку міста варто під’їхати, щоб «розкидати» піщано-соляну суміш чи прибрати з дороги сніг. Так що, судячи з усього, і не повинні були б виникати у столиці вищезазначені пробки і затримки транспорту у таких кількостях. Тим більше, що керівництво Київміськгідрошляхмосту (відповідального за виконання у Києві зимових робіт) ще з початку грудня переконувало майже у 100-відсотковій готовності нормально робити свою роботу. Але оскільки робоча «екскурсія» кореспондентів «Дня» столицею примусила засумніватися у повноцінному «бойовому» функціонуванні дорожньо-експлуатаційних управлінь, за поясненнями «День» звернувся у відділ нагляду за перевезенням небезпечних вантажів і станом доріг ДАІ. На жаль, визнали співробітники цього відділу, забезпечити розчищання і боротьбу з ожеледицею на всіх вулицях столиці учора не вдалося, оскільки «передбачити випадання такої кількості опадів було нереально». Крім того, за їх словами, об’єми заготівель піщано- соляної суміші та кількості зимової техніки визначає міськадміністрація, так що не «виконавчим службам вирішувати, чи вистачить цього запасу на всю зиму». Очевидно, запаси все ж «розтягуються» і економляться, оскільки, зі слів співрозмовників, чистота доріг і тротуарів забезпечується поки тільки у центральній частині Києва, на головних трасах міста, де завжди спостерігається велике скупчення машин і людей. Так що, на «периферії» — як столичній, так і у масштабах країни — зимівля поки далека від комфортної. Тим більше, що ще до настання несприятливих погодних умов і сильного снігопаду готовність до зимування у різних областях країни оцінювалася як незадовільна — від 20 до 80%.

ДО РЕЧІ

З огляду на погіршення погодних умов практично в усіх регіонах України різко ускладнилася ситуація на автошляхах. Як повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на Головне управління Державтоінспекції Міністерства внутрішніх справ України, сильний сніг йде в Києві та 13-ти регіонах України. Для прибирання снігу та ліквідації ожеледі в регіонах задіяно понад 2,4 тис. одиниць спеціальної техніки. У той же час, на дорогах Вінницької, Дніпропетровської, Івано-Франківської, Львівської, Рівненської, Харківської, Хмельницької та Чернівецької областей місцями зустрічається ожеледиця; в Дніпропетровській, Сумській і Тернопільській областях спостерігаються снігові замети. У зв’язку з прогнозами синоптикiв, згідно з якими погода в Україні найближчим часом не поліпшиться, ГУ ДАІ МВС України попереджає, що водії повинні бути особливо обережними й уважними за кермом.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати