Афганцям подарували уряд
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20011206/4224-3-1.jpg)
Війна проти тероризму, яка поки що перетворилася на полювання на Осаму бен Ладена, продовжується, тривають обстріли американською авіацією гірського району поблизу Джелалабада, де начебто переховується «терорист номер один». Тим часом оголошено, що конференція ООН iз внутріафганського врегулювання, що проходила в Бонні, завершилася підписанням угоди про тимчасовий уряд Афганістану. Таким чином, можна остаточно стверджувати, що Талібан як політична сила сходить iз афганської політичної арени і, очевидно, йде в підпілля. Таліби, схоже, це вже прийняли як факт: світові інформаційні агентства розповсюдили повідомлення, що духовний лідер Талібану мулла Омар запросив амністії для себе та вищих посадових осіб талібського режиму під час телефонної розмови з Хамідом Карзаєм, який має стати головою тимчасового уряду. Предметом цієї розмови начебто були умови здачі Північному альянсу Кандагара — фактично останньої твердині, яку ще втримували таліби.
Угода про афганський тимчасовий уряд, яку підписали в присутності федерального канцлера Німеччини Герхарда Шредера представники чотирьох афганських делегацій, передбачає, що уряд складатиметься з 29-ти осіб — голова уряду, п’ять віце- прем’єрів і 23 міністри. Одним iз віце-прем’єрів буде жінка. Уряд очолить Хамід Карзай, пуштун за етнічним походженням, близький до екс-короля Захір- шаха. В коментарях вже говориться, що створення цього уряду означає кінець політичної кар’єри Раббані, якого всі країни світу визнають в якості чинного президента і якого підтримує Північний альянс. У свою чергу, Північний альянс отримує ключові пости в перехідному уряді, який діятиме шість місяців. Потім передбачається, що Захір- шах, який відмовився ставати прем’єр-міністром, скличе Лойя Джиргу, раду старійшин, яка має визначити новий склад уряду, назвати членів перехідного парламенту і спеціальної конституційної ради, завданням якої буде вироблення нової конституції країни. Іще через півтора року Лойя Джирга повинна ухвалити конституцію та оголосити вибори.
Одночасно повідомляється, що рамкова угода, підписана в Бонні, закликає ООН до направлення до Афганістану міжнародних миротворчих сил для забезпечення безпеки населення. Які саме країни запрошуються до участі в операції, не повідомляється. Втім, Україна має всі шанси бути в ній задіяною.
РІА Новости з посиланням на західних експертів повідомляє, що для відновлення народного господарства Афганістану може знадобитися $5—10 млрд. протягом десяти років.
На яку країну припаде наступна фаза антитерористичної операції — не повідомляється. Представники США припускали раніше, що нею може стати Ірак, або Судан, або будь-яка інша країна, що підтримує тероризм.