Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Вiдтворений у бронзi

26 вересня, 00:00

Вчора, в день народження видатного оперного тенора, в сквері вул. Інститутської, 16 біля його будинку встановлено пам’ятник Анатолію Борисовичу.

Скульптор Микола Рапай виконав його в бронзі (в липні цього року гранітну копію поставили на могилі Солов’яненка в Козині). Наша газета вже детально писала про те, як створювався проект і чому потрібно було два роки після смерті майстра, щоб увічнити його пам’ять. Сім’я артиста не приховує, що тільки особисте втручання Президента України Леоніда Кучми і мера Києва Олександра Омельченка допомогло позитивно вирішити питання. Тепер з вікна кімнати Анатолія Солов’яненка-молодшого зі спини видно пам’ятник батькові. За словами сина співака, тепер у нього з’явилося відчуття, що Анатолій Борисович просто вийшов з будинку і незабаром повернеться. Прекрасно, що про артиста пам’ятають. Вдова артиста Світлана Дмитрівна закінчує впорядкування величезного архіву чоловіка. Частина реліквій, наприклад, костюм Герцога з опери «Ріголетто», в якій він дебютував на професійній сцені, передадуть у Донецьк на батьківщину Солов’яненка, де в місцевому оперному театрі, що нині носить його ім’я, створено музей. А в київському Музеї літератури і мистецтва створюється постійна експозиція, присвячена творчості артиста. Туди увійде переписка, зокрема, листи його першого педагога з вокалу Олександра Миколайовича Коробейченка, ноти, клавіри, афіші, фотознімки, сувеніри, подаровані Анатолію Борисовичу шанувальниками. Світлана Солов’яненко передає до музею альбоми вирізок публікацій про співака, які вела з 1961 року і до сьогоднішнього дня.

По часточках збирається матеріал для нової книги про видатного українського тенора. Її пише музикознавець Алла Терещенко — автор першої монографії про Солов’яненка. Через рік, коли відзначатимуть 70-літній ювілей артиста, вона стане прекрасним подарунком меломанам.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати