Гроші «України» повернуть, але не всі, не всім і не відразу…
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20010731/4134-4-2.jpg)
— Костянтине Анатолійовичу, не є таємницею, що проблема майна «України» на сьогодні одна з найбільш гострих. Яким чином і хто оцінюватиме вартість активів банку?
— Робитимуть це фахівці фірми, у яких є на ці послуги відповідні ліцензії. Ліквідатор цього робити не має права. Ми проводимо інвентаризацію, оцінку балансів банку. Оцінку активів має бути проведено незалежно.
— А ви впевнені, що ці фахівці не виявляться схожими на тих, які оцінили «Росаву» та «Донбасенерго»?! Які у вас є гарантії, що всіх правових норм, у разі продажу майна «України», буде дотримано і нерухоме майно колись одного з найбільших українських банків не продадуть за безцінь?
— Я не брав участі в оцінці «Донбасенерго» і не можу коментувати пов’язані з цим питання. Гарантія цього — відкритість всього ліквідаційного процесу. Ми провадитимемо тендер, відкритий тендер, як на аудит, так і на оцінку. Оцінювача буде обрано відкрито. Всі фірми, які матимуть бажання взяти в цьому участь, зможуть подати заявки. Їх усі буде названо.
— На ваш погляд, реалізація майна банку — єдина можливість розрахуватися з його кредиторами чи є інші альтернативи?
— Навряд чи ми продаватимемо майно банку. Бо є іще інші активи (цінні папери, чинні кредити, гроші, які надходитимуть під час роботи з дебіторами і подібне). Тому не треба думати, що ми будемо спиратися лише на реалізацію майна. Ми спочатку повинні зробити все можливе, щоб зберегти систему банку, щоб не розкрали майно й не розбіглися люди. Наприклад, здати нерухомість банку в оренду.
— Коли, приблизно, відбудеться тендер?
— Тендер відбудеться після проведення інвентаризації, тобто максимум через 3 місяці.
— Скажіть, будь ласка, чи мав місце несанкціонований початок продажу майна «України», про який багато говорили у Верховній Раді?
— За 10 днів моєї роботи таких випадків не було. На сьогоднішній день нерухомість «України» перебуває в заставі НБУ (окрім недобудованих споруд, будинку відпочинку в Криму і подібного). Таким чином, ситуація перебуває повністю під контролем.
— Чи буде названо боржників «України»?
— Список боржників банку буде опубліковано після інвентаризації. Згідно із законом ми маємо право провадити її протягом трьох місяців. Проте намагатимемося зробити це в більш стислі терміни.
— Яким чином проходитиме процес повернення внесків, розміри яких перевищують 500 грн.?
— Офіційно, у нас є місяць (до 19 серпня. — Авт. ), щоб зібрати вимоги кредиторів. Після цього ми їх обробимо. Визнаємо ті чи інші вимоги. Якщо ми щось не визнаємо, значить, буде судовий розгляд. Після того, як буде складено повний реєстр кредиторів, можна буде говорити на цю тему.
— Протягом якого терміну цю проблему може бути вирішено?
— Процес ліквідації триває три роки. Ось протягом усіх трьох років ми можемо працювати з кредиторами!
— Все ж, яка ймовірність, що ці вкладники повернуть свої гроші, сума ж чималенька?
— Зараз ми працюємо, проводимо інвентаризацію. Я повинен знати, хоч би приблизно, яку кількість ліквідмаси нам вдасться зібрати. Я повинен перевірити всі активи і пасиви банку. Після цього я зможу дати більш конкретну відповідь на це запитання.
— Тобто, не виключено ймовірність, що вклади цих кредиторів все- таки «зависнуть»?
— Те, що отримають всі — безперечно. Питання лише в тому: «Скільки?!». Ліквідмаса розподілятиметься пропорційно між усіма кредиторами.