Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Сорочинський ярмарок» — у Вітебську

20 липня, 00:00
У понеділок на Міжнародному фестивалі мистецтв «Слов’янський базар у Вітебську» буде «Сорочинський ярмарок»

Так незвичайно вирішила побудувати свою програму українська делегація. У місто вже прибули хури з декораціями, які перетворять головні фестивальні майданчики в міні-Сорочинці на Полтавщині. 60 народних умільців уже привезли свої вироби. Їх з великим задоволенням купують на згадку численні гості (на свято у Вітебську приїхали представники 37 країн світу) і господарі. Сувеніри дійсно на диво: оригінальні і красиві. Дивишся і дивуєшся: тут тобі смішні фігурки з соломи та глини, химерні дерев’яні скриньки, картини з моху, пуху, гаптування, кубки, кварти, булави... Загалом — очі розбігаються. Бачачи, як жваво йде торгівля, цікавлюся у колоритного господаря з довгими козацькими вусами і в солом’яному брилі — все продасте, а що ж запропонуєте за два дні, коли почнеться День України? Пан Тарас усміхається і запевняє, що в усіх майстрів із собою привезено великий запас та й просто сидіти склавши руки їм нудно. Поки покупці прицінюються, вибираючи річ, котра їм сподобалася, він із пня зробив забавного «Старичка-боровичка».

До речі, забігаючи наперед, скажу, що в понеділок багато хто з тих, що прийдуть на «ярмарок», зможуть скуштувати справжні вареники з сиром і вишнями, випити «Української горілки з перцем», закушуючи її салом, оцінити смак наваристого борщу з пампушками. Причому всi ці смачні страви приготують кращі шеф-кухарі з Полтавщини.

На глядачів чекає насичена культурна програма: пісні, танці, гра, музика, акробати, народні гуляння, театр, кіно, фейєрверк. Зі слів режисера-постановника Бориса Шарварка, він використав гоголівський сюжет «Сорочинський ярмарок» і на нього нанизував номери. Так, ансамбль імені П. Вірського разом із майстром художнього слова Анатолієм Паламаренком покажуть літературно-музичну композицію «Ярмарок». Українські народні пісні прозвучать у виконанні солістів Національної опери — Марії Стеф’юк, Ольги Микитенко, Андрія Романенка, Михайла Дідика, Волинського хору, квартету «Гетьман». Гумористичний дует «Кролики» в складі Володимира Данильця і Володимира Мойсеєнка розіграють сцену «Корчма». Фрагменти зі спектаклю «Тев’є-Тевель» підготував Богдан Ступка. До речі, з театру ім. І. Франка, до Вітебська їде ціла акторська команда — Анатолій Хостікоєв, Богдан Бенюк, Володимир Зозуля, Олег Шаварський. Вони підготували декілька сюрпризів — тож глядачі Літнього амфітеатру нудьгувати не будуть. Сучасні естрадні пісні виконають Іво Бобул і Раїса Кириченко. Будуть акробатичні номери і запальні циганські мелодії.

Для тих, хто любить класику, пройде вечір гітарної музики (соліст Юрій Непрокін). У кінопрограмі «Прем’єри слов’янського кіно» покажуть стрічку Миколи Засєєва-Руденка «Чорна рада» та короткометражку «Новий рік». А опівночі Вітебськ засяє вогнями фейєрверків.

Ось тільки шкода, що День України фактично не побачить більша частина наших телеглядачів, а лише щасливі власники супутникових тарілок. Пройшли ті часи, коли наша країна була на рівних із Росією та Білоруссю співзасновницею «Слов’янського базару». Тоді йшли прямі ефіри всіх фестивальних днів, а глядачі біля екранів телевізорів могли спостерігати захоплюючу боротьбу естрадного конкурсу, переживаючи за учасників. З кожним роком нам показують усе менше і менше. Нині прямої трансляції на УТ-1 через відсутність грошей немає. РТР з дводенним запізненням показує запис, але воно для багатьох українців недоступне. Адже навіть у Києві понад місяць цей канал вимкнено з мережі кабельного телебачення. Доведеться задовольнятися лише оглядами фестивалю в передачах «Мелорама», «Музичний маршрут» і «ОТV». Минулого року була подібна ситуація. Але тоді касету із записом виступів українських артистів і колективів зробили білоруські телевізійники й тільки за місяць фрагменти концерту показали на УТ-1. Нині все повторюється. Хоча «Слов’янський базар у Вітебську» — найбільш представницький фестиваль у країнах СНД, відзначений дипломом ФІДОФ.

25 липня повинна відбутися зустріч трьох президентів — Л. Кучми, В. Путіна і О. Лукашенка. Тобто подія переходить у політичну площину. Але про неї українці дізнаються лише в дозованому вигляді зі скупих репортажів і зведень новин. Очевидно, є рація в приказці, що понеділок — день важкий...

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати