Вибори відбудуться згідно зі старим законом. Скоріше за все
Питанням стратегічного характеру назвав перший віце-спікер Віктор Медведчук розгляд парламентом у першому читанні закону про вибори. Сьогодні «зауваження Президента із цього приводу вивчають і збирають пропозиції, як потрібно вчинити з вето на цей закон». На його думку, парламент зупиниться на пропорціях мажоритарних округів 50 на 50. Проте Медведчук вважає, що «подолання вето Президента реальне». Адже за прийняття закону проголосували 289 депутатів. За його словами, фракція СДПУ(о) на засіданні в середу визначиться щодо подолання вето. Він сказав, що СДПУ(о) не змінила своєї позиції щодо законопроекту, «чого не можна сказати про інші партії». Саме від них, на думку першого віце-спікера й залежить доля подолання вето.
«До виборів 2002 року Україна все одно матиме закон, на основі якого відбуватимуться вибори. Такий закон є, на основі його відбувалися вибори 1998 року», — заявив Медведчук. На його думку, якщо Верховна Рада нічого не прийме, то вибори відбуватимуться за старою схемою.
Парламент сьогодні розгляне, а в четвер, можливо, проголосує законопроект про внесення змін у статтю 81 Конституції, згідно з яким повноваження депутата припиняються в разі його виходу із фракції партії, за виборчим списком якої його було обрано. «Сьогодні є достатньо депутатів, які поділяють ці позиції», — зауважив Медведчук. «Якщо людина пройшла за партійними списками, то це не її особиста заслуга, — заявив Медведчук, — за кожного депутата, обраного за партійними списками, голосувало не менше як 70 тисяч виборців, у той час як за мажоритарників могли проголосувати на порядок менше». Він спрогнозував, що за попереднє схвалення законопроекту можуть проголосувати 300 народних депутатів, коли необхідно 226. На його думку, рішення щодо конституційності цього рішення відносилося до компетенції Конституційного суду, а той уже визначився з рішенням. «Тепер це питання має врегулювати закон», — заявив Медведчук. Він завірив, що цей закон поширюватиметься тільки на парламент наступного скликання.
Медведчук повідомив, що фракція СДПУ(о) підтримає пропозицію Президента про зменшення термінів передвиборної кампанії до 90 днів, бо це «позитивно позначиться на продуктивності парламенту». Таким чином, зміни в регламенті передвиборного марафону цілком можливі, але навряд чи вони будуть кардинального характеру.