Перейти до основного вмісту

Кредитори можуть приватизувати компанiї за борги

10 липня, 00:00

Втім, сам міністр, вже, мабуть, розібравшись із станом речей, закликав учасників гостріше ставити актуальні проблеми. І для цього, звичайно, були цілком резонні підстави. У доповіді заступника міністра Олександра Крутя відзначалося, що створений у весняні місяці запас вугілля на складах електростанцій (2,3 млн. т) не тільки не поповнюється, а вже у червні був спрацьований до 1,8 млн. тонн. І це за умови, що гірники майже виконують план з реалізації енергетичного вугілля (95,3%).

Другий комплекс проблем пов’язаний з технічним станом електроенергетики. Цього року передбачається відремонтувати 87 енергоблоків ТЕС. На перше червня оновлено 23 і ще 19 ремонтуються. Решту (46 блоків) передбачається вивести у ремонт (а не відремонтувати) до кінця року. Та якщо енергоблоки хоч знаходяться під наглядом міністерства, то енергомережі та трансформаторні підстанції перебувають начебто на периферії його уваги, що спричинює до величезних технічних втрат при транспортуванні електроенергії. Через це з Запорізької АЕС — найбільшої АЕС Європи, як вказувалося на колегії, навіть не відпускається вся вироблена електроенергія. А по Україні, за словами О.Крутя, втрати досягають 20%, через що кожна п’ята тонна видобутого шахтарями вугілля «спалюється задарма».

Серед причин цього, звичайно ж, неповна сплата за спожиту електроенергію. За 5 місяців фактична сплата становила 86,3%, у тому числі грошима — 70,5%. За цей же час дебіторська заборгованість підприємств електроенергетики за відпущену споживачам електроенергію зросла більш ніж на мільярд гривень і досягла 8,4 млрд. грн. При цьому фахівці галузі роблять висновок про її скрутний фінансово-економічний стан, адже кредиторська заборгованість (разом з кредитами) перевищує дебіторську більше ніж на 4,5 млрд. грн. Виходячи з цього, заступник міністра також зробив більше ніж загрозливий висновок. За його словами, кредитори можуть у будь-який час збанкрутувати всі електрогенеруючі компанії України, адже сума вартості їхніх основних фондів дорівнює сумі боргів. І це, безумовно, відкриває широкий простір для скритої приватизації енергетичних об’єктів.

Народний депутат Юрій Кармазін, зробивши комплімент міністру, попросив його вжити «дуже серйозних заходів» до 55 вугільних підприємств, які мали прибуток, але водночас незаконно отримали більше ніж 66 млн. грн. державної підтримки. На закінчення Ю.Кармазін (під сміх присутніх) подарував членам колегії Мінпаливенерго примірники нового Кримiнального кодексу України, побажавши ніколи не потрапляти під дію його статей.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати