Гор виривається в лідери
Починаючи від березня, фаворитом на нинішніх перегонах був син колишнього президента Джорджа Буша Джордж Буш- молодший, який переважав свого головного суперника більше ніж на 10 відсотків. Однак Ел Гор після свого виступу із програмною промовою на з’їзді Демократичної партії у Лос-Анджелесі вийшов у лідери. За даними опитування, проведеного і по телефону Ей-Бі-Сі-Ньюс «Вашингтон пост», за Гора готові віддати свої голоси 50 відсотків опитаних, а за Буша відповідно — 45. Інші опитування теж підтверджують, що Гор випереджає свого суперника.
Оглядачі зазначають, що віце-президент досяг успіху одразу на декількох фронтах. Він успішно дистанціювався від Клінтона, спрацював його заклик до робочих сімей. В очах потенційних виборців, Гор пропонує кращу програму розвитку економіки, охорони здоров’я та освіти. Гор вперше випередив Буша у питанні довір’я стосовно управління економікою країни. 62 відсотки опитаних вважає, що Гор розуміє проблеми пересічних громадян, тим часом, як відповідний показник Буша становить 50 відсотків.
Упродовж своєї нещодавньої поїздки по Міссісіпі Гор постійно зображав себе як кандидат «конкретики», наголошуючи, що його програма побудована на конкретному фундаменті — і вимагав такої конкретики від Буша. Скажімо, Буш пропонує частину надходжень фонду Соціального страхування інвестувати у приватний бізнес. Гор запитує: «А де конкретика? Звідкіля до фонду будуть надходити кошти?».
Зі свого боку, виступаючи на з’їзді ветеранів іноземних воєн у Мілвокі, Буш звинуватив нинішню адміністрацію у нехтуванні потреб військових. Він зокрема заявив, що майже вісім років тому Клінтон із Гором успадкували військову потугу, готову до будь-яких зовнішніх загроз. Зате наступний президент успадкує занедбану військову структуру. «Як президент, я відбудую військову міць», — заявив він. Буш пообіцяв виділити $1 млрд. на підвищення платні військовим. Реакція штабу Гора була миттєвою. Речник Гора Даг Хеттевей заявив, що запропоновані Бушем скорочення податків упродовж 10 років на суму $1,3 трильйони «нічого не залишать для інвестицій в оборону».
Військові аналітики назвали звинувачення республіканців у занепаді американських збройних сил «перебільшеними». Водночас, вони зазначили, що дух армії постраждав від скорочень, які передували президентству Клінтона. Тоді президентом був Джордж Буш-старший. Нинішній міністр оборони Вільям Коен теж вступився на захист свого боса, зазначивши, що адміністрація планує збільшення військового бюджету на $112 млрд. до 2005 року.