Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Повернення Діда Панаса у відеоверсії «Вечірньої казки»

Сьогодні знаменитому ведучому виповнилося б 89 років @AU Світлана СОКОЛОВА, «День»
09 червня, 00:00

До «ролі всього життя» професійний актор Петро Юхимович Вескляров працював і в театрі, і в кіно — знімався в кінофільмах студії імені Довженка та інших студій Союзу. Коли ж наприкінці 60-х виникла ідея створення «Вечірньої казки», право на роль ведучого Петро Юхимович виборював у творчому конкурсі з-поміж 200 претендентів. А тепер здається, що бути інакшим Дідусь Панас просто не міг.

Петро Вескляров прожив 82 роки, не отримавши жодного звання, державної нагороди або персональної пенсії. Однак мало кому з артистів випадає щастя такого загальнонаціонального визнання, та ще й у такої вибагливої аудиторії.

Після артиста Петра Весклярова залишилися кінострічки: «Кров людська — не водиця», «Макар Діброва», «Вій», «Лісова пісня». Після Дідуся Панаса — сценарії казок, які він писав власноруч, і — жодного повноцінного запису програми, яка йшла у прямому ефірі. Дивом збереглося лише 22 секунди знаменитого «Добрий вечір вам, малятка, любі хлопчики й дівчатка!» Із цим записом актор їздив по країні з концертами, підробляючи на життя в сільських клубах та Будинках культури. Ним і починається перша із двох касет відеоверсії «Казки Діда Панаса», здійсненої продюсерською агенцією «Зелений пес». Цей запис та сценарії казок надала керівникам агенції — братам Віталію та Дмитру Капрановим дружина Петра Юхимовича. У відеоверсії казки Петра Весклярова лунають на тлі малюнків — так, як і відбувалось у «Вечірній казці». Касети із записом уже продаються в Києві, Львові та Черкасах — там, де їх погодились узяти розповсюджувачі відеопродукції. Вочевидь, великого попиту на цю продукцію торговці не виявили, адже відомо, що найбільший попит сьогодні на зарубіжні трилери та бойовики або на примітивні мультики зі знавіснілими жорстокими героями. Звідси і пропонування — і не лише на відеоринку, а й на телевізійному екрані.

Однак брати Капранови оптимістично стверджують: «Дід Панас — дуже потрібний персонаж. Сьогодні, коли телеефір заполонили іноземні мультфільми, дітям дуже не вистачає простого, ласкавого слова». І обіцяють у майбутньому організувати клуб шанувальників Діда Панаса, мабуть, надихаючись споминами власного дитинства.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати