Перейти до основного вмісту

Україна — все-таки європейська країна

17 травня, 00:00

При проведенні внутрішньої та зовнішньої політики Україні потрібно орієнтуватися на Захід: Європу і США. Обрати як орієнтир Росію — значить приректи себе на вічну відсталість, залежність, другосортнiсть.

Україна — європейська країна! Настав час перестати метушитися між Сходом і Заходом, щоб не перетворитися на буферну зону. А для того, щоб Захід не здавався «ковадлом», необхідно чітко, офіційно оголосити всім стратегічним партнерам про європейський вектор розвитку України. Якщо треба — підкріпити цю заяву народною ініціативою і всенародним голосуванням за європейський вибір на референдумі. (Досвід вже є!) І тоді пан В.В.Путін може спокійно милуватися морськими просторами в бінокль, відволікати його різкими поворотами на 180 градусів вже ніхто не буде. І ні в кого не виникне ілюзії з приводу входження України в Російсько-Білоруський Союз і участь у СНД у найближчому майбутньому.

Участь західних інвесторів у приватизації найбільших українських підприємств у більшій мірі відповідає національним інтересам України. Не віриться в чисто економічну місію російського капіталу в Україні. Олігархи в Росії так чи інакше пов’язані з владними інтригами, політичною грою, котрі часом переходять у гру з вогнем. Це не західні капіталісти, чия поведінка на економічному ринкові цивілізована та передбачувана. Не є таємницею, що декого з російських олігархів США хотіли б бачити притягнутими до карної відповідальності. Надія на те, що російські капітали «тіньового» походження врятують економіку України не виправдані морально, — можуть не виправдатися й матеріально, загостривши старі та створивши нові проблеми. Де гарантії, що «економічні гості» не прийдуть, як це було не раз в історії, «у чужий монастир зі своїм статутом»? І в них не з’явиться спокуса зайнятися політикою, «захистити» російськомовне населення? Хоч у теорії і в практиці цивілізованого світу прихід будь-якого капіталу не повинен бути пов’язаний з чимсь подібним, але... «Росію розум не збагне!» До того ж не віриться в спроможність нашого керівництва використати прихід російського капіталу саме в інтересах України. У процесі впровадження російського капіталу «укази», швидше за все, виходитимуть саме від нього.

Раніше ніж запрошувати західних інвесторів, треба створити для них всі умови: забезпечити правові гарантії, привести у відповідність з вимогами Ради Європи дотримання прав людини, гарантувати незалежність правоохоронних органів.

Лише планомірна, послідовна, рішуча внутрішня та зовнішня політика, спрямована на інтеграцію в Європу, відповідає національним інтересам України.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати