Перейти до основного вмісту

Росія реанімує свою естраду в Україні

16 травня, 00:00

Наші сусіди самі зізнаються, що нині ситуація в російському шоу-бізнесі критична. Найкатегоричнішим виявився Аркадій Укупник, що заявив: «У Росії естрада померла, і я був на її похороні! Акторів, спроможних збирати повні зали, можна перерахувати на пальцях: Леонтьєв, Вайкуле, Пугачова. Хоч їм вже добре за 40. Молодим вважають Кіркорова, але й він вже перейшов 30-літній рубіж». Вдалим новим проектом композитор вважає лише Земфіру. На його думку, всі інші без грошової підтримки відразу зачахнуть. Діагноз, винесений Укупником, хоч і суворий, але в ньому є частка правди. З розвалом Радянського Союзу, в Москву перестала надходити «донорська кров» талановитих і амбіційних молодих артистів із колишніх республік. Україна перестала бути кузнею кадрів для російської естради. Адже за статистикою половина їх зірок народилася, жила або працювала в нашій країні. При цьому ми, на превеликий жаль, часто йдемо в фарватері й повторюємо помилки «старшого брата».

Отже, росіяни вирішили реанімувати свою естраду. З допомогою двох шоу-проектів «Філленіум» Філіпа Кіркорова і «Сто відсотків кохання» Аркадія Укупника, який звернув увагу на Україну, де, на його думку, таланти є, але немає коштів.

КІРКОРОВ ПІШОВ НА РЕКОРД

14 травня артист почав свій десятиденний естрадний марафон на сцені палацу «Україна» з новою програмою «Філленіум».

У російського співака — мільйони шанувальників. Проте не менше й тих, кого артист сильно роздратовує. Але ті й інші солідарні в тому, що Філіп — чудовий піарщик. Він чудово вловлює кон’юнктуру сучасного музичного ринку й уміє привабливо подати свій товар. Його нюхові і хватці варто повчитися багатьом нашим зіркам. Два роки тому це були пісні на турецькі мотиви, а нині — він танцює та співає під запальні латиноамериканські ритми. І знову — влучив у ціль. Адже саме ці мелодії сьогодні є найпопулярнішими у світі. Нехай недруги лають актора за вторинність, мовляв, робить переспів чужих шлягерів. Називають його видатною посередністю, що стала зіркою на безриб’ї. Порівнюють його шоу з перами, блискітками та феєрверками, з мюзик-холом. Кіркоров лише сміється у відповідь. Його основний аргумент: «Публіці подобається, значить я на вірному шляху».

До київських гастролей він підготувався дуже ретельно. За місяць до часу «Х» щодня на всіх теле- і радіоканалах на голови потенційних глядачів звалився просто шквал кліпів та інтерв’ю артиста. Схоже, цей рекламний натиск був дійовим. На перші п’ять днів всі квитки (середня ціна — 50 гривень) вже продано. Запрошення в програму «Філленіум» гостя — екзотичної співачки-трансвестита з Ізраїля Дани- International — також виявилося привабливим для публіки. І ще один добре продуманий кіркоровський хід — напередодні десятиденного естрадного марафону він проводить благодійний концерт для дітей-сиріт, інвалідів і дітей iз малозабезпечених родин.

ЦИРК ДЛЯ ДІТЕЙ

За годину до початку концерту хол Палацу «Україна» перетворився на імпровізовану арену. Дітей розважали студенти Київського естрадно-циркового училища (вони ж працювали потім і в номері Кіркорова «Карнавал»). Тут вам і клоуни, і фокусники, і еквілібристи з гімнастами. Хлоп’ята та дівчата дивилися широко роззявивши рота. Вони приїхали з інтернатів Волинської, Черкаської, Чернігівської, Київської областей і Криму. Багато хто навіть ескалатора бачив уперше. В одних він викликав страх, а в інших — захоплення.

І ось — власне шоу. Сцену зроблено в урбаністичному стилі (ідея Кіркорова, втілення нашого сценографа Наталі Клисенко). У центрі — величезне підвищення, з боків — сходи. Дим, лазери, динамічна музика. Три великих екрани. На них — уривки з музичного фільму та кліпи Кіркорова різних років. І раптом з ліфта з’являється Філіп власною персоною — в блискучому френчі з піснею «Мир похож на сказку». Публіка вибухає громом оплесків. А далі в шаленому темпі одна композиція змінюється іншою: «Ах, как хочеться жить!», «Улетай, туча», «Не было печали, просто уходило лето». Програму вибудувано за принципом — «Учора, сьогодні й завтра». На «ура!» приймаються нетлінки: «Ты, ты, ты», «Блудный син», «Поздно» і більш свіжі композиції «Ой, мама, шика дам», «Единственная», «Мышь». Філіп через кожні три-чотири пісні блискавично переодягається в новий костюм.

Глядачі танцюють і співають хором. Море квітів. Кіркорову дарують іграшки й вишитий рушник. Він миттєво імпровізує: «Рідна мати моя, ти ночей не доспала». Таке враження, що Філіп забув про час, адже йому ще виступати увечері. Він уже дві з половиною години на сцені. Прощається й картинно йде: крок — зупинка. Публіка реве від надлишку почуттів, і артист, махнувши рукою, продовжує виступати. Нарешті доходить черга до нових пісень. Танго «Ти меня еще не любишь», «Огонь и вода», композиції з дебютного альбому «Челофілія». Правду кажучи, вони не вражають. Але загалом шоу вдалося. Крім кошика квітів від Президента України Л. Кучми, Кіркорову подарували величезний торт (він відомий ласун). І поки глядачі залишали зал, невтомний Філіп вирушив на прес-конференцію, в якій брала участь дружина Президента України Людмила Кучма, під патронатом якої пройшла ця благодійницька акція, організована фондом «Україна — дітям».

На відпочинок Кіркорову залишилася лише година. Він полежав на дивані з компресом на голові, випив сік і продовжив свій концертний марафон.

КАЗКА ДЛЯ ДОРОСЛИХ

Вечір. Знову «Філленіум». Тільки вже для дорослих. У фіналі першого відділення виходить найскандальніша суперстар Дана-International в облягаючому комбінезоні, на шпильках і в ковбойському капелюсі. Знаменита «Віва ля діва» звучить тричі: спочатку у виконанні Філіпа, потім Дани-International, а потім — їхнього дуету. Ізраїльський трансвестит на сцені виглядав чудово. Фігура точена й голос сильний. Щоправда, Дана виконала всього п’ять пісень, і далі на сцені знову панував Кіркоров. Дорослі від дітей не дуже відрізнялися. Теж танцювали й співали хором від «Зайки» до «Ша-ла-лу-ла». Перший кіркоровський «млинець» вийшов цілком їстівним.

ЧИ МОЖНА ВИМІРЯТИ ЛЮБОВ У ВІДСОТКАХ?

На тлі нинішнього аншлагу Філіпа Кіркорова ще очевиднішою є невдача проекту українсько-російської дружби на естрадному кону «Сто відсотків любові», який відбувся напередодні Великодніх урочистостей. Два дні зал Палацу «Україна» був напівпорожнім, хоч акція подавалася як епохальна подія.

Однією з причин невдачі можна вважати неправильно вибраний час його проведення. У Чистий четвер і Страсну п’ятницю православний люд поститься й на гулянки не ходить. Дивно, що організатори проекту припустилися такої стратегічної помилки. «Спочатку ми планували провести його в День святого Валентина, але не знайшли грошей», — зізнається Аркадій Укупник. Мета цього проекту — пошук нових виконавців та й взагалі підзарядка свіжими ідеями на батьківщині. Адже Аркадій родом iз Кам’янця-Подільського, поїхав до Москви в 70-х.

Кожний учасник проекту сам вибирав собі пісні. Приміром, Ані Лорак виконала невитіювату пісеньку «Мышь», Наталя Могілевська — динамічну «Я — весна», Віктор Павлiк — веселу «Скажи мені, навіщо ти прийшла». «Чотири королі» зробили нову версію шлягера десятирічної давності Володимира Преснякова «Туман». А сам Укупник виконав попурі на тему «15 років на сцені». Декорації Бориса Краснова були зроблені з купецьким розмахом: хмари, зірки, серця, квіти, рибки, лебеді, голуби — коротше кажучи, цілковитий вінегрет. Головною героїнею концертів стала екс-киянка Лоліта Мілявська — як ведуча вечорів і співачка. Після її проникливого виконання «Я в жалю» деякі глядачі навіть ненароком втерли сльозу. Хоча, взагалі, запропонований артистами репертуар був доречним у якому-небудь ресторані як музгарнір під горілочку з огірочком. Жодна з композицій не стала в ряд з укупниківськими ж «Рябиновыми бусами», «Сильной женщиной» або «Милой», які досі виконують Понаровська, Пугачова та Кіркоров.

Отже, «Філленіум» виявився значно привабливішим для глядачів, ніж «Сто відсотків любові». І не поспішатимемо звинувачувати нашу публіку в непатріотизмі: мовляв, віддала перевагу заїжджій зірці перед нашими виконавцями. Якщо віддала перевагу, значить Кіркоров сьогодні краще. І, може, міняти варто не публіку, а естрадних зірок.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати