Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Провінційна «Склянка Часу» регулярно відбиває час для трьох культур

10 лютого, 00:00

Єдиний в Україні тримовний (українсько-російсько-німецький) часопис «Склянка Часу» (Канів) під № 14-15 з’явився на полицях кіосків та книгарень, давши, як завжди, поживу і для прихильників видання, і для його критиків. Останні, очевидно, будуть дещо ошелешені, завваживши на першій сторінці часопису з доволі-таки космополітичним шармом (з якого вони вже не раз кпинили і якого, зрештою, не цурається сам головний редактор «Склянки» пан Олександр Апальков) присвяту числа: пам’яті Пантелеймона Куліша. Утім, усе йде своєю чергою: попередні числа були відповідно присвячені творчості Бориса Чичибабіна, Еріха М. Ремарка, Льва Копелєва.

Слід зазначити, що вступна стаття про Куліша — то, либонь, найгрунтовніша публікація з усіх дотеперішніх «меморіальних» матеріалів. Чи не тому, що її автор Олександр Апальков іще за часів, коли він працював у Канівському музеї Т.Г.Шевченка, не одну сотню годин провів у тамтешніх архівах, вишукуючи невідомі сторінки із творчої біографії одного з найближчих друзів Тараса Шевченка — Панька Куліша?

Традиційно нескупа «географія» авторів числа: Черкаси, Харків, Хмельницький, Кіровоград, Київ, Австрія, Німеччина, Ізраїль… Звідси — «різнотрав’я» стилів і жанрів. На цьому строкатому тлі особисто для мене вирізняються три речі: екзотичні рефлексії австрійського письменника Манфреда Вінігера в перекладі канівського тлумача Максима Батеровського, роман «Восхождение в бездну» російськомовного черкаського прозаїка Володимира Єременка та доволі жорсткі «польові дослідження» з української журналістики, які пропонує німецька газетярка Бригіта Шульце. Ну, а крім того: поезія, проза, есе. Отож критикам є над чим трудити пера.

Відрадні новини, котрі сповістив для «Дня» редактор «Склянки» Олександр Апальков: «Наступне число журналу вийде в березні-квітні, а в лютому у видавництві «Склянка Часу» світ побачить альманах «Скіфія-ХХI», де буде репрезентовано більш як 20 авторів з усіх регіонів України, котрі в белетристичній формі намагатимуться відстежити, наскільки далеко ми втекли від варварів, що в давні часи населяли територію нинішньої України, та які історичні перспективи чекають на нас у майбутньому. До речі, в бібліотечці нашого журналу вже вийшло 5 книжок».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати