Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Олексій МАРЧЕНКО: Цей парламент недієздатний

20 січня, 00:00
Депутати групи «Відродження регіонів» неодноразово гордо підкреслювали, що всі вони зробили все можливе і неможливе для перемоги на президентських виборах Леоніда Кучми. Враховуючи, що одного з членів цієї фракції, а саме Олександра Волкова, багато хто з аналітиків називає головною рушійною силою майбутнього референдуму, можна передбачити, що аналогічні зусилля депутатська група прикладе для його проведення. «Як Ви оцінюєте указ Президента про проведення референдуму?» — з таким запитанням звернувся кореспондент «Дня» до депутата Олексія Марченка («Відродження регіонів»).

Указ Президента про проведення референдуму підписано з ініціативи людей, яка проявилася в майже 4 мільйонах підписів. Президент не міг проігнорувати волю людей, які хочуть скористатися своїм конституційним правом. Це перше. Власне кажучи, указ лише зафіксував ті питання, які народ запропонував винести на референдум. Переважна більшість цих питань назріла, і люди мають висловитися. Передусім, це серйозні питання, пов'язані з діяльністю Верховної Ради. Це стосується довір'я або недовір'я нинішньому складу парламенту, стосується депутатської недоторканності.

У той же час на референдум винесено питання, які, вибачте за тавтологію, викликають певні запитання. Щодо двопалатного парламенту я підтримую своїх колег по фракції, які вважають, що це дуже складна проблема і що вона може підштовхнути суспільство до вияву сепаратизму. І, звичайно, буде дуже непросто приймати Конституцію на референдумі. Бо я вважаю, що сьогодні наші люди навряд чи зможуть до кінця розібратися у всіх запропонованих поправках і змінах до Основного Закону.

Щодо ставлення до указу з погляду права, то я належу до тих, хто вважає, що Президент, по-перше, скористався своїм конституційним правом, по-друге, як я вже казав, він не може проігнорувати волю народу.

— У тому випадку, коли народ на референдумі відповість «так» на поставлені запитання, що буде з ВР? На вашу думку, вона повинна буде достроково скласти свої повноваження чи Президент видасть указ про розпуск парламенту?

— У моральному плані, якщо народ висловить недовір'я ВР, то вона, звичайно, повинна саморозпуститися. До речі, вчора було висунуто пропозицію депутатів про саморозпуск, яка була підтримана всього 98 голосами. Я думаю, що Президентові буде дуже непросто проігнорувати волю людей, які висловляться за недовір'я нинішньому складу парламенту. Якщо більшість висловиться за розпуск ВР, то чи знайдуться вагомі мотиви в Президента, щоб не розпустити її?

— Існує думка, висловлена деякими політологами, що після проведення референдуму Україну чекає правовий хаос. На ваш погляд, це обгрунтована думка чи ні?

— З одного боку, в нашому суспільстві всього можна чекати. Із другого, — правового хаосу все-таки не буде, оскільки в нас є Конституція, є закони, якими керуються органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування тощо. Ці закони на сьогодні не вимагають додаткових змін і поправок для того, щоб система державної влади нормально функціонувала.

— Як проведення референдуму, на ваш погляд, вплине на політичну ситуацію в Україні?

— Я вважаю, що позитивно. Проведення референдуму примусить усі органи влади (з одного боку, Президента і уряд, із другого — парламент) задуматися над проблемами нашого суспільства, над їхньою участю в тих процесах, які в ньому відбуваються. Це перше. Друге: люди, зробивши свій вибір, безумовно, беруть відповідальність на себе і мають діяти відповідно до тих рішень, які будуть прийняті.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати