Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

АНКЕТА «Дня»

31 грудня, 00:00
1. Що Ви вважаєте головною подією:
а) ХХ століття;
б) року, що минає;
в) Вашою особистою.
2. Який, на Вашу думку, головний соціально-політичний підсумок 1999 року?
Якими будуть, в зв'язку з цим, наслідки в 2000 році?
3. Що для Вас в році, що минає, було відкриттям, а що — розчаруванням року?
4. Ваш тост-2000.

Олександр ТКАЧЕНКО, голова Верховної Ради України:

1. а) ХХ століття виявилося для нашого народу надзвичайно щедрим на події, які визначали його історичну долю. Велика Жовтнева соціалістична революція. Перемога у Великій Вітчизняній війні. Здобуття Україною незалежності. Кожна з них – головна, кожна була крутим поворотом у житті не тільки того покоління, яке ті події звершувало, а й рішуче впливала на долю поколінь наступних. І ще не одне десятиліття впливатиме.

Повторюю – кожна з цих подій головна. Про жодну не слід забувати. І неприпустимо з будь–яких кон'юнктурних міркувань одну з них хаяти, а іншу підносити. Кожен з цих періодів – це кров, це тяжка праця, це великі сподівання наших дідів, батьків, народу нашого. То ж шануймо попередників, їхню світлу пам'ять. Якщо хочемо, щоб наші діти нас шанували.

б) Останній період був теж багатий на визначні політичні події. Серед них я б особливо виокремив ратифікацію Державною Думою і Радою Федерації Росії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією, вступ України до Міжпарламентської Асамблеї Співдружності Незалежних Держав, а також першу після розпаду СРСР міжпарламентську конференцію Білорусь – Росія – Україна, що відбулася в червні 1999 року в Києві.

І, безперечно, надзвичайно важливою подією цього року були вибори Президента України. Народ своє слово сказав. Тепер новообраний глава держави та очолювана ним гілка виконавчої влади повинні ділами відповісти на це слово. Добрими ділами.

в) Для мене особисто всі події, якими жила цього року країна, якими жив народ, були головними. Політик завжди у центрі подій, у їхньому вирі. А що було найголовнішим – визначить майбутнє.

2. На жаль, дуже сумний. Держкомстат засвідчив: цього року населення України зменшилося ще на 400 тисяч чоловік. Це означає, що в умовах України не виживають люди. Це узагальнююча оцінка діяльності всіх, хто організовує суспільство, хто працює, голосує, звикається з бідами. Давайте не забувати, що всі ми, нині сущі, відповідаємо за рівень життя сучасників і благополуччя прийдешніх поколінь.

Непростою буде ситуація і наступного року. Адже неможливо, як віником сніг з чобіт, змести усі наші негаразди і переступити поріг року в чистенькому. «Досягнення» 1999 року дадуться взнаки й року 2000. Новому урядові необхідно буде докласти справді титанічних зусиль, вдатися до неординарних і глибоко продуманих рішень, аби хоч трохи зрушити справи на краще.

Щиро всім бажаю, щоб новий рік став роком виправданих сподівань, а не роком нових розчарувань.

3. У мене є підстави стверджувати, що добре знаю свою країну, український народ. Знаю в деталях, яка у нас політична погода, які економічні реалії. Розумію, які саме цунамі спричинили нинішнє становище. Це дає мені можливість досить точно прогнозувати розвиток подій. Отож говорити про щось як про несподіване відкриття чи глибоке розчарування не доводиться. Головне, піддати холодному аналізові зроблене тобою й іншими, зробити чесні висновки і будувати роботу так. Щоб більше користі принести своїй країні.

4. За спокій і добробут в кожному українському домі! За свободу, демократію і процвітання України!

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати