Перейти до основного вмісту

Українські вчені повертаються із США Цього року 21 вчений-фулбрайтер побував за океаном

30 листопада, 00:00

Програма академічних (освітніх) обмінів імені Фулбрайта, що заснована у 1947 році й охоплює понад 130 країн світу, з'явилася в Україні близько семи років тому. За цей час більше ста українських вчених, що пройшли відкритий жорсткий конкурс, побували у США, а їхні американські колеги отримали таку ж можливість викладати і займатися дослідженнями в Україні.

Українську асоціацію фулбрайтерів, зі слів її голови Світлани Купряшкіної, створено для того, щоб, сприяючи науково-культурним обмінам, допомагати реадаптації наукової еліти, самореалізації та затребуваності в рідній країні. Для цього керівництво асоціації планує збирати її учасників «під прапорами» конференцій, симпозіумів, круглих столів.

За спостереженнями С.Купряшкіної, до нас приїжджають три категорії американців: представники діаспорних сімей з власними уявленнями про те, яким має бути українське суспільство, колишні радянологи, що недавно розлучилося з образом ворога, та позбавлені стереотипів громадяни США, що відкривають для себе нову країну і не намагаються у ній щось змінити. Що ж до українських фулбрайтерів, котрі повернулися на батьківщину, то їх захопленість, піднесеність і готовність негайно докласти своїх знань, умінь і досвіду на благо Батьківщини холонуть, як правило, на дуже підозріливій українській митниці...

ДО РЕЧІ

Нинішнього року, як повідомив співробітник фулбрайт-офісу, відкривати Америку, світ і себе в ньому вирушив 21 стипендіат Програми Фулбрайта — на три особи більше, ніж передбачалося спочатку. Закінчено прийом документів на наступний рік. Фіналісти стануть відомі наприкінці грудня.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати