Перейти до основного вмісту

Шестимільярдний житель Землі народився в Боснії

А можливо, в Україні
13 жовтня, 00:00

Офіційною батьківщиною шестимільярдного малюка стала Боснія. 29-річна Фатіма Невіч, яка о 12-й годині дві хвилини в пологовому будинку Сараєво вчора народила первістка вагою 3,55 кілограма, надзвичайно щаслива. ООН тримала імена батьків у секреті, допоки не відвідав немовля опівдні генеральний секретар цієї організації Кофі Аннан.

Таким чином, згідно з інформацією ООН кількість населення Землі лише за останні 30 років зросла удвічі. Тільки вчора з'явилося на світ приблизно 370 тисяч дітлахів, проте більшість із них приречена на смерть від голоду чи хвороб, позаяк народжені вони здебільшого у країнах третього світу.

Чому батьківщиною так званого шестимільярдного жителя обрано саме Сараєво? Речник ООН Дуглас Коффман пояснює це тим, що Кофі Аннан вчора був саме в цьому місті: «Якби генсек був у той час у Таїланді, то й шестимільярдна дитина була б звідти». Як повідомила кореспондентові «Дня» помічник із питань інформації при представництві ООН в Україні Сніжанна Коломієць: «Відзначити цей День 12 жовтня запропонували експерти, які прогнозували народження шестимільярдної людини саме вчора. Тому те, що отримав таку честь боснієць, не означає, що решта дітей народжені 12 жовтня не можуть себе такими вважати. До речі, Комісією ООН із народонаселення було запропоновано привітати всі пологові будинку світу, в яких учора народилися діти».

Тому досі ніхто не знає, де ж насправді народився шестимільярдний громадянин нашої планети. Можливо, саме в Україні?..

...Учора у другому київському пологовому будинку змучена, але щаслива Леся Русина — одна з чотирьох мам, котрі народили, можливо, реального шестимільярдника, сказала кореспонденту «Дня», що, незважаючи на всі проблеми, вони з чоловіком Юрою дуже хотіли й чекали первістка. Дочку, одне з тих маленьких і таких беззахисних життів, які відкрили рахунок сьомому мільярду, вони вирішили назвати Настунею.

«Шість мільярдів? — з деяким сумом перепитала кореспондента «Дня» завідуюча фізіологічним відділенням Київського пологового будинку №2 Галина Носар. — Здається, ще зовсім недавно (у 1987 р. — Ред. ) було зафіксовано 5 млрд. чоловік. Але думаю, що Україні перенаселення не загрожує. Раніше у Києві народжувалося 42, а зараз 28 тисяч дітей за рік. У селах же, з розповідей колег, народжувати просто нікому — молодь виїжджає до міст. За дев'ять місяців у нашому пологовому будинку (куди, до речі, багато хто прагне потрапити з інших районів — у нас окремі палати) було 2009 пологів. Бюджетні кошти обмежені (3 грн. 25 коп. на день), деякі медикаменти, перев'язочні матеріали майбутніх мам просимо брати з собою. Нормально, без ускладнень, проходить лише 25% пологів. Погане харчування, екологічні й соціальні біди — все це відбивається на здоров'ї матерів та їхнього потомства. Що чекає на українських діточок, які «відкрили» сьомий мільярд? Якщо з'явиться президент, який зуміє ліквідувати мафію, повернути в країну гроші, дасть можливість нашому працелюбному народу поліпшити своє життя, то до радості народження додасться ще й щастя жити у нашій країні», — сказала Галина Андріївна.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати