Макове поле Леоніда Даниловича,
або Про те, як в Україні, де щодня помирають 30 туберкульозників, немає епідемії туберкульозуНу а я переключився на новини УТ-1, де демонстрували бесіду Леоніда Даниловича з миколаївськими корабелами, у яких, за твердженням коментатора, справи налагоджуються. І зловив себе на думці, що саме таке заспокійливе макове поле бачиш навколо Леоніда Даниловича. За УТНівськими новинами, варто йому з'явитися і, як у добрій казці, збуваються мрії виборців про гідне життя, а все нехороше зникає в тартарари... Прямо фокусник і чарівник.
Так, на Першому з'їзді медиків з переліку «деяких недоліків», згаданих у вітальних словах Президента і міністра охорони здоров'я Раїси Богатирьової, начисто зникло словосполучення «епідемія туберкульозу в Україні». На численних круглих столах, прес-конференціях, симпозіумах і семінарах було, а тут — випарувалося.
Проблема знову виникла буквально через кілька днів, коли в інтерв'ю УНІАН міністр охорони здоров'я зазначила, що ситуація з туберкульозом у країні потребує першочергової уваги держави. А оскільки уряд фінансує лише закупівлю препаратів і діагностичного обладнання, до тяжкої ситуації з туберкульозом міністерство намагається привернути увагу Світового банку. Його експерти, котрі досліджували на початку вересня проблеми охорони здоров'я у нашій країні, пройнялися нашими бідами. Та ще й пообіцяли розглянути можливість фінансової підтримки програм боротьби з епідемією туберкульозу і зi СНІДом в Україні. Фахівець СБ Тереза Хо вважає, що позика, яка, можливо, становитиме $500 тисяч, дозволить впровадити в Україні короткостроковий курс лікування туберкульозу під безпосереднім наглядом. Національна лабораторія з моніторингу і попередження захворювання, зі слів Р.Богатирьової, уже створена за допомогою німецьких фахівців.
... Можливо, тепер про це знає один з делегатів, судово- медичний експерт з Дніпропетровська, з яким ми познайомилися на з'їзді. «Як же так, — дивувався він після всеукраїнських чи медичних, ачи політичних зборів, — народ помирає від туберкульозу, а ми якісь угоди підписуємо?..»
ДО РЕЧI
Сьогодні в Україні нараховують 700 тисяч хворих на туберкульоз, із них 100 тисяч — на активну форму. Щорічно реєструють 24-25 тисяч нових випадків. За даними фахівців, паличкою Коха інфіковано понад 70% населення. Щодня у державі реєструють 100 хворих, 30 з яких помирають. Тільки у Дніпропетровській області минулого року туберкульоз відібрав життя у 775 чоловік. За останні п'ять років наполовину зросла захворюваність серед дітей. На диспансерному обліку в Україні перебуває близько 217 тис. дітей. Тим часом, за статистикою тільки 30 зі 100 хворих можуть купити ліки за власні кошти. Як стверджують медики, туберкульоз — на 80—85% хвороба соціальна.