ХРОНІКА ПОДІЙ
У серпні ситуація із плановими надходженнями в держбюджет «значно погіршилася», зазначається в постанові Кабміну від 7 вересня. Прибуткову частину держбюджету-99 цього місяця виконано всього на 72%, інформує Інтерфакс-Україна. Не виконано заплановані обсяги надходжень майже з усіх джерел, зокрема, з відрахувань від плати за транзит природного газу територією України, з рентних платежів за нафту і природний газ власного видобутку, з акцизного збору, податків на прибуток і додану вартість.
Кабмін затвердив завдання Міністерствам АПК, промполітики, енергетики і транспорту, а також корпорації «Укрбудматеріали» і НАК «Нафтогаз України» щодо скорочення до 15 жовтня заборгованості із платежів у держбюджет шляхом реалізації ліквідної продукції і надання послуг на загальну суму 750 млн. грн.
Погашення найбільшої суми бюджетної недоїмки на загальну суму 205 млн. грн. зобов'язане забезпечити Мінпромполітики шляхом постачання продукції чорної металургії на суму 100 млн. грн., рудної сировини — 50 млн. грн., продукції машинобудування — 35 млн. грн., хімічної промисловості — 13 млн. грн. і кольорових металів — 7 млн. грн.
Дністровській ГАЕС потрібен інвестор
Фонд державного майна оголосив конкурс для відбору управляючого пакетом акцій ВАТ «Дністровська гідроакумулююча станція» (ГАЕС), що становить 86,37% і належить державі, терміном на п'ять років. Як повідомляє Інтерфакс- Україна, можливе продовження терміну управління до 10 років.
Управляючий зобов'язаний завершити будівництво першої черги Дністровської ГАЕС у складі трьох гідроагрегатів загальною потужністю 1050 мВт, внісши при цьому інвестиції на загальну суму $480 млн. (з них 2000-го року — $25 млн., 2001-го — $93 млн., 2002-го — $196 млн., 2003-го — $114 млн., 2004-го року — $52 млн.).
Крім того, інвестор має взяти участь у будівництві другої черги Дністровської ГАЕС у складі чотирьох гідроагрегатів загальною потужністю 1400 мВт. Серед інших умов конкурсу — також погашення до кінця 2000-го року простроченої кредиторської заборгованості ГАЕС (на 1 липня 1999 року — 29 051 тис. грн.) й використання в проекті гідроагрегатів виробництва ВАТ «Турбоатом» (м. Харків).
Попит на «газпромівки»
Національний резервний банк (НРБ, Російська Федерація) продав київському банку «Надра» пакет облігацій державної зовнішньої позики (ОВДП) випуску 1995-го р. на суму $10 млн. за номіналом. Про це агентству Інтерфакс-Україна повідомив заступник голови правління НРБ В'ячеслав Юткін. За його словами, продані облігації мають погасити в 2005—2007 роках. Прибутковість із них з урахуванням дисконту перевищує 30% у валюті. Як повідомив В.Юткін, за останні два місяці НРБ продав пакет ОВДП на загальну суму близько $50 млн. за номіналом, у тому числі на $20 млн. — резидентам України.
Досить високий попит на «газпромівки», на думку банкіра, зумовлено хорошою кредитною історією цих цінних паперів, їхньою високою прибутковістю, а також тим, що вони випущені в паперовій формі й їх можуть придбавати як фізичні, так і юридичні особи. Крім того, за умовами випуску й обігу цих ОВДП прибуток із них не оподатковується. Разом із тим, підкреслив В. Юткін, відмовившись від випуску деривативів, Україна «втратила можливість цивілізовано торгувати цими цінними паперами».
Козаки торгуватимуть й... охоронятимуть
Відомий у недалекому минулому Донецький бавовняний комбінат (зараз це ВАТ «Донтекс») уже цього року може змінити спеціалізацію. Досить великі, «гуляючі» через незавантаженість виробничі площі (близько 30 тис. кв. метрів) нині активно готуються для створення... оптового ринку сільськогосподарської продукції.
Засновниками нової агрофірми є, окрім самого «Донтекса», також Донецька обласна асоціація фермерів і Кальміуська паланка українського козацтва. Основною на ринку стане продукція фермерських господарств: адже серед козаків чимало фермерів. Окрім того, козачі організації можуть взяти на себе охорону складських приміщень.
За задумом творців ринку, це буде сучасна база агробізнесу з усіма необхідними послугами. Уже є домовленість про виділення кредиту з Великої Британії для облаштування комплексу послуг.
Імпорт сирої олії обмежено
Міністерство зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України (МЗЕЗторг) почало видачу українським олієпереробним підприємствам ліцензій на імпорт сирої олії. Про це агентству Інтерфакс- Україна повідомив начальник Управління нетарифного ліцензування й контрактного обліку МЗЕЗторгу Павло Попов.
За словами П.Попова, першу ліцензію було видано ЗАТ СП «Долія» (Каховський олієпресовий завод, торгова марка «Чумак»), другу — Дніпропетровському олієекстракційному заводу. Наступним ліцензіатом стане Ужгородський олієжировий комбінат.
Ліцензуванню підлягає 100 тис. тонн нерафінованої соняшникової олії і 20 тис. тонн сирої соєвої олії. За словами експертів ринку, цього заходу було вжито з метою уникнення дефіциту рослинної олії на українському ринку перед початком збирання соняшнику нового врожаю. Однак, за словами представника Комітету харчової промисловості, підприємства не зможуть повною мірою скористатися квотою, оскільки більшість олієекстракційних заводів будуть завантажені переробкою рапсу і насіння соняшнику врожаю 1999 р.
Випуск газети №:
№168, (1999)Рубрика
Економіка