Перейти до основного вмісту

У Харкові посилюється передвиборна «обробка» підприємців

09 вересня, 00:00

7 вересня бригада працівників Харківського міського управління міліції у справах боротьби з економічними злочинами опечатала комп'ютери та приміщення видавництва «Фоліо-Плюс», конфіскувала дискети й блокувала виходи з будинку, чим фактично паралізувала його роботу. У цей час видавництво серед багатьох інших виконувало замовлення виборчого штабу Євгена Марчука. Кореспондент «Дня» звернувся за коментарем до довіреної особи кандидата в Харківській області Олександра ДАВТЯНА.

— У розпорядженні про перевірку, звичайно, немає й натяку на політику. «Фоліо-Плюс» — це велике видавництво, яке друкує не лише листівки, а й календарі, проспекти та й агітаційні матеріали інших кандидатів. Виконує й замовлення органів влади — все на високому поліграфічному рівні. Друкарні потрібні замовлення, а не політика.

Проте, аналізуючи низку подій, починаючи з травня цього року, коли я відкрито заявив про підтримку Євгена Кириловича, можна напевно стверджувати, що з якоїсь владної інстанції до правоохоронних органів надійшла команда паралізувати всі підприємства, з якими ми працюємо. Кількість перевірок у них податкової адміністрації, УБОЗ, СБУ та інших давно перевалило за сотню. Телеканал «Сімон», редакція «Новости АТН», газета «Диалог-Плюс» і, нарешті, «Фоліо-Плюс» — усі витримали удари влади. Вони кажуть, що це планова перевірка, але методи! Підприємство закрито, люди не працюють. У таких органів не може бути планових перевірок, принаймні вони повинні відбуватися після попередження. І навіщо для перевірки бухгалтерії опечатувати виробничі цехи? А якби за планом їм треба було перевірити атомну електростанцію — що, опечатали б реактори?

— Якою є ваша участь у діяльності «Фоліо-Плюс»?

— У мене там 10 відсотків у статутному фонді. Й усе. У виробничу діяльність я не втручаюся взагалі, до речі, зайнявшись політикою, я склав з себе всі розпорядницькі повноваження в своїх фірмах. Наприклад, фірма володіє чотирма автозаправними станціями. Ми їх віддали в оренду зовсім іншим юридичним особам. Нині на всіх чотирьох проходять перевірки податкової міліції. Ті, хто перевіряє, й не приховують, що вдарити хотіли не по орендаторах, а по власнику. А працівникам наших засобів масової інформації ці ж перевіряючі кажуть прямо: «Будете багато базікати проти Президента — ми вас закриємо».

— Олександре Сергійовичу, повернімося до ваших замовлень на «Фоліо-Плюс». Які будуть втрати?

— Уточнимо, що це були замовлення не моїх фірм, а штабу. З фірм на вибори не витрачено жодної копійки. Замовлення на листівки сплачено відповідно до чинного законодавства. Вони невеликі порівняно з замовленнями інших кандидатів. Але втрати будуть. Ми просто не встигнемо розповсюдити матеріали серед виборців. Це програма Євгена Марчука та звернення «канівської четвірки» до народу України. До речі, в «Зверненні» представників влади і правоохоронних органів закликають згадати долю їхніх попередників, які чинили терор, і чим це для них закінчилося.

Воюючи з Євгеном Марчуком таким чином, влада воює з народом. Поясню. До травня всі компанії, якими я тоді керував, платили у бюджет великі податки. «Давтян і Ко» була взагалі найбільшим платником податків у Дзержинському районі міста Харкова. Сьогодні майже всюди виробнича діяльність паралізована нескінченними перевірками, й податків компанії майже не сплачують. Отже, зрештою, грошей не одержують пенсіонери, вчителі, лікарі. Крім того, хоча працівників ми не звільняли, але різко скоротили зарплату. Значить, до протестного електорату Леоніда Кучми додалося ще кілька тисяч осіб, якщо рахувати не тільки працівників, а й членів їхніх сімей, друзів і знайомих. Чим більше власті «перевіряють», тим це краще… для нас, тих, хто підтримує опозицію.

Це підприємства, які легально працюють, просто вони не світяться ні ім'ям, ні участю в політиці. Це просто свідчить про непрофесіоналізм влади, а також виконавців перевірок. І нам відомо, хто дає ці «команди». Країна ще дізнається про своїх «героїв».

— Ваші подальші дії.

— Ми готуємо звернення до Центральної виборчої комісії та до Тимчасової парламентської комісії з питань контролю за виборами, якою керує Олександр Єльяшкевич, а також скаргу в прокуратуру. Тому що, хоч би там якими були таємні мотиви перевірки, всі розуміють, що це удар не по «Фоліо», яке друкує етикетки для «Шампанського». Це удар по «канівській четвірці».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати