Примаков розмірковує: чи вирушати в похід за владу?
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/19990806/4143-3-1_0.jpg)
Губернатор Самарської області Костянтин Титов зазначив, що є «дуже висока вірогідність того, що єдиний блок «Отєчество — Вся Росія» очолить колишній прем'єр-міністр Примаков».
А напередодні політрада лужковського руху «Отєчество» та президія політради «Всієї Росії», яка об'єднує багатьох впливових губернаторів, прийняли рішення про об'єднання. Створено координаційну раду, співголовами якої стали мер Москви Юрій Лужков та губернатор Санкт- Петербурга Володимир Яковлєв. До складу ради увійшли такі впливові лідери російських регіонів, як президент Татарстану Мінтімер Шаймієв та Інгушетії Руслан Аушев, губернатор Челябінської області Петро Сумін.
Наразі не йдеться про повне злиття «Отєчества» і «Всієї Росії», проте вже вирішено, що вони матимуть спільний передвиборний штаб, який очолить Георгій Боос. Останній заявив, що на наступних виборах до Думи блок може набрати до двох третин голосів російських виборців, хоча для цього треба дуже багато і напружено працювати. Натомість один із лідерів ЛДПР Олексій Митрофанов вважає, що «Отєчество — Вся Росія» може розраховувати не більше як на 10-14 відсотків голосів, позаяк «це навіть не партія влади, це просто партія високих чиновників, що створюється заради їхнього самоврятування». Примакову ж відводиться «роль головного бюрократа або старшого чиновника у цій партії чиновників». Претензії Бооса виглядають завищеними, а оцінки Митрофанова — заниженими. Істина мабуть лежить десь посередині.
Більшість оглядачів сходиться на думці, що саме Примаков, який має високий особистий рейтинг, але досі не очолював жодної партії чи руху, які могли б організовувати його президентську кампанію, є «прохідним» кандидатом від блоку на наступних президентських виборах. Уже зараз зрозуміло, що якщо Примаков усе ж згодиться з пропозицією Лужкова і компанії очолити нове об'єднання, він автоматично стане дуже небезпечним конкурентом для людини, яку оточення Єльцина намагатиметься посадити на президентський «престол» наступного року. Незалежно від того, чи це буде сам Єльцин, чи хтось інший. Але те, що нинішній президент та його оточення аж ніяк не бажають (принаймні зараз) бачити наступником Єльцина ані Примакова, ані Лужкова, вже цілком зрозуміло. У новому блоці не знайшлося місця для черномирдінського «Нашого дому», а нинішній прем'єр Сергій Степашин, за словами Бооса, може розраховувати у списку блоку хіба що на шостий номер. Зрозуміло, що Степашин відразу відкинув таку пропозицію. Довірена особа Єльцина Олексій Волошин днями прямо заявив, що «найкращими» наступниками Єльцина могли б бути Григорій Явлінський чи Степашин. Але шанси їхні, принаймні на нинішній день, навіть не можна порівнювати із шансами Примакова. Обережний екс-прем'єр, щоправда, зробив реверанс в бік Єльцина, зазначивши, що він дуже тішиться тим, що новий блок не носить антипрезидентського характеру і сподівається, що цього не буде і в майбутньому. Але, якщо він все ж згодиться стати на чолі тих кіл російської еліти, якi вельми критично ставляться до Єльцина і його найближчого оточення, логіка розвитку подій неминуче підштовхне його до протистояння з нинішнім головою держави.