Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Підвищіть заробітну платню російським іміджмейкерам Кучми

Їм дістався занадто складний «матеріал»
21 серпня, 00:00

Президент України заявив, що президентська гонка стає «негативним заходом у житті України». Ба, більше — він вважає, що головним інструментом кандидатів у президенти стає «скажена, брудна критика на адресу чинного Президента». Заяви кандидатів про те, що проти них готуються провокації і влада заважає їм провести передвиборну кампанію, Леонід Кучма охарактеризував так: «Ці методи використовуються ними з арсеналів КДБ», повідомляє Інтерфакс- Україна.

Однак Президент ніяк не прокоментував ні «хвороби електропроводок», до якої раптом стали схильні численні приміщення, орендовані для зустрічей інших кандидатів із виборцями, ні луганського інциденту з повідомленням про замінування залу, в якому виступав Євген Марчук, ні численні повідомлення про спроби виконавчої влади вчинити тиск на керівників підприємств і організацій, щоб забезпечити їхню підтримку Леоніду Кучмі. Тим часом луганський екс-губернатор Геннадій Фоменко, якого «пішли» з посади начальника облуправління Держнаглядохоронпраці відразу після того, як він увійшов до передвиборного штабу Мороза, сказав: «При президенті Л.Кравчуковi я брав участь в передвиборній кампанії Л.Кучми. І ніхто на мене тиску не чинив, із роботи не звільняв. А сьогодні яка ж це демократія? Кучма має шанс виграти вибори лише за грубої фальсифікації», повідомляє кореспондент «Дня» Алла АНТИПОВА .

Нічого не сказав Президент і про фальшиві листівки, якi поширювало в Черкаськiй областi вiддiлення фонду «Соціальний захист», котрий очолює його довірена особа Олександр Волков.

Зате, говорячи про пропозицію голови ВР Олександра Ткаченка про необхідність розробити «Кодекс честі президента», пан Кучма зазначив, що «необхідно не заявляти, а самому мати честь, щоб бути президентом і просто нормальною людиною».

Можна було б, звичайно, списати всі ці висловлювання глави держави на передвиборну боротьбу, особливо враховуючи її «останні технології», які активно використовуються політиками в Росії. Однак необхідно враховувати, що існує й інша позиція — «політики без бруду», одним із ініціаторів якої в Росії був лідер «Яблока» Григорій Явлінський. Вочевидь, кожен із кандидатів у президенти сам вирішує, які методи й прийоми використати йому у виборчій кампанії.

Наприклад, Євген Марчук вважає: «Серйозні політики не повинні переходити на вуличний сленг навіть у передвиборній лихоманці». Він переконаний, що «політик, розтерзаний багаторічними деклараціями, їх постійним невиконанням і нездатністю контролювати ні ситуацію в країні, ні свої публічні висловлювання, може розраховувати тільки на політичне забуття».

«Як можна йти на другий термін, маючи такий величезний процент протестуючого електорату»? — дивуються аналітики. Вочевидь можна, коли щодня тобі навіюють, що ти — «батько нації», «єдина надія і опора». На думку кандидата в президенти Євгена Марчука, «президентське оточення веде зі своїм патроном політичну гру і свідомо надає Кучмі перекручену інформацію про те, як насправді розвивається президентська гонка».

У цій ситуації дійсно не позаздриш московським іміджмейкерам Кучми. Адже крім президентського оточення і протестуючого електорату, є ще сам Президент, від «непродуманих заяв якого щодо майбутніх виборів, а також своїх опонентів, — говорить Марчук, — стає незручно навіть тим, хто ніколи не цікавився політикою».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати