Коротко / ПЛАНЕТА
Латвію просять узгодити закон про мову з міжнародними нормами
Комісар ОБСЄ у справах національних меншин Макс ван дер Стул закликав депутатів сейму Латвії узгодити новий закон про державну мову з міжнародними нормами. Водночас він погодився, що влада має право захищати латиську мову, аби подолати наслідки політики, що проводилася за радянських часів. Комісар ОБСЄ рекомендував депутатам дозволити вільний вибір мови при наданні публічної інформації i обмежити сферу обов'язкового застосування державної мови лише заходами, що їх організовують державні та муніципальні органи влади.
Польські остарбайтери матимуть рівні права з іншими жертвами нацизму
Начальник адміністрації уряду Польщі Єжи Віджик заявив про досягнення успіху в переговорах з німецькою стороною щодо компенсації людям, які стали жертвами нацистів. Німеччина погодилася, що громадяни Польщі, яких було силою вивезено до німецьких таборів чи які під примусом працювали на німецьких хазяїв, отримають таке саме відшкодування, як і громадяни інших країн. Нині у Польщі живе понад 400 тисяч осіб, які мають право на відшкодування. Відтак польська сторона вважає, що загальна сума компенсації має становити понад $2 млрд. Однак ще повністю питання щодо відшкодування своїм громадянам не вирішила низка країн, зокрема й Україна.
Індія вперше здійснила успішний запуск комерційних супутників...
Учора Індія вступила до елітного клубу країн, що здійснюють комерційні запуски за допомогою власних ракет-носіїв. За запуском супутника PSLV-C2, який стартував у Шіхарікота, що на узбережжі Бенгальської затоки, особисто спостерігав прем'єр-міністр країни Атал Бохарі-Ваджпаї. Індійська ракета вивела на орбіту вітчизняний супутник для океанографічних досліджень вагою понад тонну, а також мініатюрний південнокорейський супутник і німецький супутник для наукових досліджень. Директор індійської космічної програми Кастуріранган заявив, що вартість запусків буде на чверть дешевшою, ніж у інших країнах. Тим самим Індія сподівається позмагатися за свою частку в космічних проектах, де, крім неї, беруть участь США, Росія та Китай.
... а випробування американської протиракетної системи зазнали чергової невдачі
Високопосадові чиновники Пентагону заявили, що чергові випробування протиракетної системи оборони так званого маленького ядерного зонтика не відбулися через неполадки системи управління ракети, яка мала служити мішенню. Це вже шостий поспіль випадок, коли протиракетна система вартістю майже $4 млрд. не влучає в ціль. Попри великі видатки пентагонівці наполегливо намагаються домогтися свого, вони планують провести наступне випробування за два тижні. Конгрес, який минулого року підтримав ідею Клінтона створити обмежену протиракетну систему, мета якої — захистити США від випадкових ударів з боку таких країн, як Іран чи Північна Корея, знайшов на кого перекладати відповідальність за невдачі. Цим «крайнім» стала компанія «Локхід», яку вже оштрафовано на $15 млн. за провал випробування 29 березня. До кінця року компанії світить $75 млн. штрафу, якщо наступні випробування знову будуть невдалими.
Випуск газети №:
№94, (1999)Рубрика
День Планети