Коротко / СУСПІЛЬСТВО
Нічний розбій
Зухвале пограбування здійснено в селі Бистрик Ружинського району, що на Житомирщині. Як повідомили кореспондентові «Дня» Валерію КОСТЮКЕВИЧУ в Центрі громадських зв'язків управління МВС в області, близько 2-ї години ночі до будинку голови місцевого колективного сільськогосподарського підприємства 47-річного Ш. увірвалося троє невідомих у масках і, погрожуючи предметом, схожим на пістолет, спочатку побили господаря, а потім примусили його, 43-річну дружину та 23-річну дочку, студентку Вінницького медичного інституту, лягти на підлогу. Після чого забрали ювелірні вироби на загальну суму 1700 гривень і зникли. На розшуки нападників кинуто оперативні підрозділи Ружинського райвідділу міліції, які проводять інтенсивну роботу в цьому напрямку.
Черкаська облспоживспілка залишилася без керівництва
Біля села Порохня Волочиського району водій іномарки «Опель-омега», що рухався у бік Хмельницького, не впорався з керуванням своїм транспортним засобом, з'їхав на обочину автомагістралі, вдарився у залізобетонну плиту. Результат дорожньо-транспортної пригоди скорботний. 47-річний Григорій Настасенко, голова Черкаської облспоживспілки, і начальник фінуправління цієї ж установи Марія Добровольська загинули на місці ДТП. Головбух облспоживспілки Софія Маринкевич у вкрай тяжкому стані доставлена до лікарні, повідомили кореспондента «Дня» Михайла ВАСИЛЕВСЬКОГО у Хмельницькій облдержавтоінспекції. Що ж до водія іномарки Петра Ярмоленка, 55 років, то він відбувся незначними травмами і стресом, наразі дає пояснення відповідним службам.
Закарпатське словацьке село живиться кадрами з-за кордону
У селі Сторожниця біля Ужгорода в основному живуть словаки. З 1992 року відновлене було й навчання рідною мовою. Першим учителем початкових класів став Еміль Дзвонік, потім із русинського міста Свидник приїхала Гелена Міхалічова, а днями до них приєднався Йозеф Кеселіца. Така організація підготовки дітвори дала свої результати. Вони змогли взяти участь у Міжнародному конкурсі «Казкове веретенце» в столиці Словаччини — Братиславі. А нині в самій Сторожниці був проведений конкурс на кращий переказ словацькою мовою казок та на декламування віршів. Святкувала й змагалася не лише Сторожниця, а й школярі трьох ужгородських та дев'яти сільських шкіл Закарпаття, де факультативно вивчається словацька мова, повідомляє кореспондент «Дня» Василь ЗУБАЧ .
У Вінниці — виставка товарів із Придністров'я
В експозиційному центрі Вінницької торгово-промислової палати відкрилася велика промислова виставка «Придністров'я-99», на якій представлені різні групи товарів, вироблені в цьому регіоні Молдови, який безпосередньо межує з областю. Захід започатковує новий етап співпраці між державами на регіональному рівні, про що свідчить і представницька делегація на ньому на чолі з заступником голови уряду Придністров'я Анатолієм Блажком. До складу її входять міністри, заступники міністрів, керівники підприємств. Згідно з протоколом про наміри, підписаним наприкінці березня, передбачається насамперед економічна співпраця. Зокрема, південні партнери готові постачати для наших переробних заводів і для торговельної мережі овочі та фрукти, а також стати покупцями спирту та електроенергії. Аналогічну виставку промислових товарів з Вінниччини незабаром буде організовано в Придністров'ї, повідомляє кореспондент «Дня» Віктор МЕЛЬНИК .
Даєш змичку міста і села! Через «біржу праці»
З села Шпиченці до Центру зайнятості населення в Хмельницькому прибув колгоспний автобус. Анатолій Петровський, голова колгоспу «Шпиченці», пояснив кореспондентові «Дня» Михайлові ВАСИЛЕВСЬКОМУ , що «за участю працівників «біржі праці» відтепер встановлюється нова змичка міста та села – найняли трактористів і слюсарів для роботи на весняній посівній». Наш співбесідник зустрів тут давніх знайомих: «Вони раніше працювали на заводі, який шефствував над нашим колгоспом, відряджав своїх людей у поле, коли ми самі не могли впоратися. Та вже, знаєте, ні заводу, ні шефства...». Одначе голова, в якого «десять тракторів без трактористів, немає кому гайку закрутити», у відчай не впав. Як екс-підшефний і сподівався, його колишні шефи – у центрі зайнятості. У статусі безробітних. Пропозицію позбутися цього ганебного статусу вони вислухали без ентузіазму, щось про своє істинне покликання говорили. Отож три сталевих коня у колгоспі так і залишилися без «вершників». «До сінокосу, коли нам треба буде пар шістдесят робочих рук, ситуація поліпшиться», – упевнений Петровський. Його міркування поділяє директор «біржі праці» Пилип Крупа: «У черзі до одного вакантного робочого місця вже вісімнадцять безробітних. Ця черга довшає...».
Розрита могила
До Золочівського РВВС Львівської області надійшло незвичне повідомлення: голова селищної ради села Сасів поінформував, що невідомий на місцевому кладовищі відкрив склеп, витягнув з нього дві труни, які кудись відніс. Обидві домовини оперативники виявили за 400 метрів від цвинтаря на автобусній зупинці. За глум над могилами затримано місцевого 54-річного жителя, інформує кореспондент «Дня» Микола САВЕЛЬЄВ .
Близнюки задихнулися в диму
У селищі Таранівка під Харковом загинули двоє хлопчиків-близнюків. Близько шостої години вечора їхні молоді батьки пішли в гості, залишивши дітей одних у замкненому приватному будинку. Повернулися близько половини десятої, і ще у дворі батько помітив, що з-під дверей зміїться дим. Мати залишилася у дворі, а батько кинувся в будинок. Двері заклинило, довелося їх ламати. У кімнаті хлопець побачив комод, із ящиків якого йшов дим. Батько викинув його у вікно й ногами затоптав тліюче ганчір'я, яке валялося поряд. Дітей побачив не відразу — їхні тіла лежали на дивані, вкриті ковдрою. Пожежі практично не було: брати Ваня та Сашко задихнулися в диму. Попередня версія така: коли батьки пішли, діти добралися до сірників і підпалили ганчірку. Після того як вона загорілася — злякалися і сховали ганчірку в комод. Коли ж з комоду почав валити дим, злякалися ще більше і сховалися під ковдру. Братам було по чотири роки без двох тижнів, повідомляє кореспондент Геннадій СИСОЄВ .
Прикордонники на хабарі не розмінюються
$129 тисяч 298 та 710 гривень — саме таку суму вилучили прикордонники у громадянина України, який намагався виїхати за кордон через міжнародний пункт пропуску «Порубне» Чернівецької області. Після прибуття групи фотокінодокументування УСБУ, представниками окремого контрольно-пропускного пункту «Буковина» УСБУ та чергової зміни митниці було проведено особистий догляд затриманого громадянина Юрія К., мешканця Чернівецької області, та огляд мікроавтобуса «Мерседес», в результаті чого було виявлено та вилучено у затриманого 15 пакунків з валютою. Під час здійснення адміністративних та слідчих заходів стосовно даного випадку, з'ясувалось, що прикордонникам було запропоновано хабаря у розмірі $10 тис. кожному — за те, щоб громадянина Юрія К. було звільнено і припинено будь-які дії щодо нього. За даним фактом співробітниками СБУ та контрабандного відділу Вадул-Сірецької митниці ведуться слідчі дії, повідомляє Олесь ЛЕЛЕКА.
Злочинцям вдалося втекти, але недалеко
Ще 4 квітня з колонії посиленого режиму селища Вахрушево втекли двоє злочинців — 52-річний Яків З., засуджений на 13 років позбавлення волі за вчинені великі грабежі, розбої і здирства, та Сергій С. — 38-річний убивця, засуджений на 12 років позбавлення волі. За яких обставин скоєно втечу, УМВС не коментує. Злочинців шукали, спираючись на допомогу місцевого населення Перевальського району й сусідніх населених пунктів. За допомогою жителів злочинців і виявили. Якова З. взяли на станції Фащівка в дизель-поїзді, який ішов на Донецьк. Саме за таким маршрутом рецидивіст мав намір потрапити до Керчі, звідки був родом. У Сергія С. втеча могла закінчитися трагічно. Родом із шахтарських місць, він розумів, що найменше його шукатимуть у... вугільному вибої. Він спустився в шахту «Перевальську» і сховався в одну з виробок. Його помітили, за прикметами хтось впізнав у ньому злочинця-втікача й повідомив міліцію. Сергія С. виявили в районі західної покинутої збійки пласта Л-5 на глибині 120 метрів непритомного. Як припускають, знепритомнів він від браку повітря й виснаження. Йому було терміново надано швидку допомогу, після чого під посиленим конвоєм знову доставлено до колонії, інформує Алла АНТИПОВА, «День».
Випуск газети №:
№70, (1999)Рубрика
Суспільство