Вербна гілка б'є, крашанка надію дає
У православну Вербну неділю в Житомирі, як і в усій Україні, вербу святили. І біля хреста, що встановлений на місці зруйнованої в 70-х роках церкви Богоявлення віруючими УПЦ Київського патріархату, теж святили. А стояла там майже вік дерев'яна красуня, без жодного цвяха збудована, ні пожежі, ні буревії не брали її... Знесли церкву цю бульдозерами в одну ніч — місцева партійно-радянська влада вирішила, що нема чого людям до храму ходити. Нині віруючі ходять чиновницькими кабінетами, просять дозволити на тому ж місці храм відбудувати. Довго ходити будуть, кажуть обізнані люди з керівних інстанцій, хіба що з огляду на близькі президентські вибори влада раптом почне демонструвати до них прихильність і якісь кроки назустріч робити.
І чим ближче вибори, тим більше до області «центральні» політики вчащають. Так, голова Аграрної партії Катерина Ващук, яка завітала на III обласну конференцію однопартійців, тезу неоригінальну, але актуальну, висловила — смішно, буцімто, про злагоду між бідним і багатим говорити. Це може коштувати їй прихильності Президента, бо схоже, тільки на ініційовану прем'єром «Злагоду» та ще деякi окремi партії і партійки він і може розраховувати в боротьбі за своє переобрання. А «мажоритарний» парламентарій від Житомирщини Віктор Развадовський на зустрічі з місцевими журналістами «заспокоював», що грошова емісія потихеньку йде і буде йти, хоч би як запевняв у протилежному голова Нацбанку Віктор Ющенко. Іще на тижні з виборцями чи однопартійцями зустрічалися депутати Верховної Ради Юрій Єхануров, Володимир Заєць, Юрій Костенко — це ті, хто більш-менш активно «світився».
У середу минув рік від дня призначення Володимира Лушкіна головою Житомирської облдержадміністрації. І хоча в області торік призупинено спад виробництва, а перший квартал року нинішнього, за даними статистики, дав півтора відсотки приросту, фанфар не чути, та й сам губернатор у публічних оцінках підсумків свого річного перебування на посаді був стриманим. Воно, мабуть, і правильно, бо ці відсотки на тлі попереднього глибокого спаду — крапля в морі.
А в четвер у Житомирській обласній бібліотеці відкрилася виставка Музею воскових фігур із Санкт-Петербурга. Утім, про те, які асоціації з нашим українським політикумом навіюють представлені на ній двотулубні, двоголові, дволикі, триокі та інші копії «катастроф людського тіла» (так самі організатори характеризують суть цієї колекції) навіть говорити не хочеться.
Завтра Великдень, і тисячі житомирян прийдуть до храмів святити паски, крашанки, печеню, ще щось для свого святкового столу. І як символ надії, яка не повинна згасати ні за яких обставин, буде звучати біля церков, на вулицях в людських оселях: «Христос воскрес! Воістину воскрес!»