Коротко
12 квітня – вихідний день
У зв'язку зі святкуванням Великодня постановою уряду від 8 квітня (№558) робочий день із понеділка 12 квітня переноситься на суботу 24 квітня. Це рішення стосується працівників підприємств і організацій, для яких встановлено 5-денний робочий тиждень із двома вихідними днями.
Українська експедиція – на Північному сідлі
Перша українська експедиція на найвищу гірську вершину світу Еверест (8848 м) протягом п'яти днів провела технічно складну роботу на північній стіні Евересту. Вирішене основне завдання підготовчого етапу сходження на вершину. Про це йдеться у факсовому повідомленні на адресу «Дня», переданому керівником експедиції, президентом Федерації альпінізму України Валентином Симоненком. «7 квітня 1999 року три штурмові трійки досягли Північного сідла висотою 7050 метрів і встановили проміжний табір «Т-4». Усі члени експедиції здорові. Настрій бойовий. Погода хороша, сильні вітри», — повідомляє В.Симоненко.
«Політологія» нашої газети виходить за столичні кордони
Учора в Харківському гуманітарному інституті «Народна українська академія» відбувся традиційний «дневський» «круглий стіл» на тему: «Тенденція соціального й політичного життя України в рік президентських виборів: реальність і перспективи». Провідні харківські політологи й соціологи, редактори газет і телебачення говорили про настрої громадськості в регіоні, про роль місцевої влади й регіональні засоби масової інформації в передвиборній кампанії. Виїзний «круглий стіл» «День» проводив уперше. Подробиці — в одному з наступних номерів газети, повідомляє кореспондент «Дня» Михайло БІДЕНКО .
Злодій до ранку читав партійну літературу
У ніч на середу до приміщення дніпропетровської штаб-квартири Соцпартії України проник викрадач. Зламавши замки, він докладно обстежив приміщення громадської приймальної й редакції газети «Вместе», а потім, захопивши з собою телевізор, телефон-факс та інше, зник. Але ненадовго. Як повідомив кореспонденту «Дня» лідер обласної організації СПУ Віктор Березка, поки соціалісти, які виявили крадіжку із зломом, чекали на міліцію, до штаб-квартири прийшли водії маршрутного таксі. З собою вони привели й горе-зловмисника, який спробував збути їм украдене. Суб'єкт, який зазіхнув на майно політичної партії, був напідпитку та без документів, тому співробітники міліції ще мають встановити його особу. Проте, з пояснень злодія на місці події з'ясувалася така деталь: до офісу СПУ він проник ще о пів на другу ночі, порпаючися в майні, знайшов, чим зігрітися, а потім до ранку зачитався газетами й літературою. Можна припустити, що це не минуло безслідно. За словами Віктора Березки, на грудях у суб'єкта соціалісти із здивуванням виявили свого партійного значка, котрий він разом з майном захопив «на спомин», повідомляє кореспондент «Дня» Вадим РИЖКОВ.
Парламент визначить засади електроенергетики
Узгоджувальна парламентська група після чотирьох годин дискусій не змогла дійти згоди щодо долі енергогенеруючих та постачальних компаній. На вівторок заплановано спільну нараду членів профільного комітету ВР та керівників уряду. Досі виконавча влада не могла визначити свою політику в цій галузі. Нещодавно прем'єр-міністр Валерій Пустовойтенко призупинив приватизацію «Західенерго». Як заявив учора голова підкомітету з ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Гудима, якщо виконавча влада не визначить свою політику в галузі, депутати візьмуть ініціативу в свої руки. Вже готуються законопроекти про засади оптового ринку, державно-ядерну програму. Планується, зокрема, створення власного ядерного циклу та біржі електроенергії, повідомляє кореспондент «Дня» В'ячеслав ЯКУБЕНКО .
Розпочалося слухання справи про вбивство солдата
Військовий суд Харківського гарнізону розпочав слухання справи про вбивство солдата строкової служби 18-річного Володимира Типчука, яке сталося наприкінці грудня минулого року в Харківському інституті льотчиків. У вбивстві звинувачуються троє військовослужбовців одного призову, які опівночі 27 грудня після розпивання спиртного вчинили розправу над своїм однолітком. За висновком медичної експертизи, смерть В. Типчука настала від рефлекторної зупинки серця, спричиненої ударом у груди. Якщо буде доведено вину солдата, який вчинив це, йому загрожує до 12 років в'язниці, сказав в інтерв'ю агентству УНІАН військовий прокурор Харківського гарнізону Геннадій Кулик.
Люди без футлярів
У Галереї мистецтв Університету «Києво-Могилянська академія» відкрилася фотовиставка «Власне життя». Свою виставку організатори охарактеризували як «подорож у невідоме суспільство, в якому ми живемо», бо на ній представлено фотопортрети «нормальних» німців — з одного боку, нічим не знаменитих, з другого — визначних кожен своєю неповторною індивідуальністю. Як на будь-якій виставці сучасного мистецтва, вагому частину експозиції становить супроводжувальний текст. Невеличкі абзаци, додані до цих портретів, — наче мозаїчна картина того, як живуть німці сьогодні, через 50 років після заснування ФРН. На ініціативу Гете-інституту відгукнулися українські студенти і школярі, доповнивши експозицію своїми фото і текстами. Мабуть, нині людство особливо гостро переживає напади індивідуалізації, або, як сказано у кураторському поясненні, «лихоманку власного «я», яку можна вилікувати... гарячими компресами «ми». Що ж, психотерапевтичний ефект, на відміну від суто естетичного, і цієї виставки, й акції «нас 52 мільйони», і подібних, — мабуть, є. Що ж, психотерапія — це, напевно, теж мистецтво, повідомляє кореспондент «Дня» Леся ГАНЖА.
Випуск газети №:
№65, (1999)Рубрика
Панорама «Дня»