Хто в нас на «Сніданок»?
Запорука невичерпності будь-якої «довгограючої» телепрограми — в кількості та різноманітності її тематичних рубрик. І хоча «Сніданок з «1+1» часом здатен вразити уяву самодостатньою самобутністю, рубрики відіграють у його долі ту ж фатальну роль. Проте автори цих ексклюзивних «цеглинок», з яких зводиться споруда-програма, для більшості глядачів залишаються безіменними закадровими героями.
І сьогодні для своїх читачів «День» називає їхні імена.
Якщо у вас є кіт, то до нього варто якомога уважніше придивитися. Якщо при цьому він не виявиться зачарованим принцом, то цілком може бути котячим Гамлетом, Дон Жуаном або Витязем у тигровій шкурі, нарешті! Принаймні, в цьому переконаний Ігор КРУЧИК, автор текстів прогнозів погоди від кота Данила. «Електрон так само невичерпний, як і атом. І кіт невичерпний», — так вважає Ігор, член Спілки письменників, автор кількох книжок, журналіст, та ще й засновник, редактор і видавець літературно-художнього журналу «Византийский ангел».
Журналістка Оксана СТОРОЖУК. Вона готує для програми сюжети та репортажі на різні теми, але завжди намагається уникати повчальних ноток: «Сніданок» не претендує на філософське узагальнення. Я роблю репортажі для програми, характер подач яких, як правило, — легкий і оптимістичний. Взагалі, мені завжди хочеться працювати багато, але не взялася б за те, що мені буде нецікаво.
Тривалий час Оксана висвітлювала події в світі шоу-бізнесу в «Пісні року». Тепер вона позаштатний журналіст «Сніданку», що має свої плюси та мінуси, однак завжди передбачає значну міру професійної свободи.
Підтримка творчої ідеї та великий кредит професійної довіри в програмі — це те, що особливо цінує щодо себе Оксана ПІДСУХА, автор рубрики «Світські новини»: «Моя рубрика включає новини з концертних залів, театрів, художніх галерей і нічних клубів. З калейдоскопа подій, що відбуваються в сфері розваг і культурному житті, я пропоную для програми ті, які, на мій погляд, гідні уваги та цікаві. І моя ініціатива, як правило, знаходить підтримку». У своїх сюжетах Оксана прагне зберегти невимушено-елегантний журналістський стиль «Сніданку», водночас використовуючи знання й досвід, накопичені за час навчання та праці в академічному середовищі. Оксана — мистецтвознавець, закінчила Консерваторію та аспірантуру. «Під час вибору тем для мене є важливим, по- перше, визначити, чи є цей концерт чи спектакль подією в культурному житті, й по- друге, чи цікаво буде це нашому глядачеві».
Важко уявити телеранок без усіляких конкурсів і вікторин, автором яких є Алла ЯКОВЛЄВА. Алла може вважати своєю заслугою те, що багато серйозних людей, які дивляться програму, стали рахувати ранкових зайців і «літаючі» чашки й навіть скучають за ними. «Я намагаюся відшукати в глядачах їхнє «ігрове» начало. Погодьтеся, що ми все-таки одна з тих нудних націй, яка не вміє веселитися, й усі веселощі обмежуються «горілкою, кумом, салом і... тещею». Я дуже хочу, щоб люди були розкутіші, навчилися жартувати і не ображалися на жарти. Доки в кожному дорослому живе дитина — він молодий і небезнадійний». Один із останніх конкурсів Алли називається «Машина часу»: глядач може зазирнути в минуле з мудрою та іронічною усмішкою, оскільки чимало історичних моментів з плином часу стають відверто смішними, як, наприклад, виїзд Академії наук на картопляні поля. Алла вже репрезентувала в «Сніданку» авторські програми «Старовинні новини», «Нагодуй себе сам» та інші, а також благополучно відправила на кінофестиваль у Гамбурзі «свою єдину власність» — фільм «Звуки, що їх видає людина». У колі її інтересів, що постійно розширюється, — заняття арт-відео. Тепер Алла Яковлєва готує свої нові проекти.