ХРОНІКА ПОДІЙ
Із 16 паркувальних місць для авто в Ужгороді торік до міського бюджету надійшла... 41 гривня. А річ же начебто вигідна — стоянки в обласному центрі займають три гектари. Перевірка показала, що жоден із «автовідстійників» і не думав про те, щоб звітувати перед податковою інспекцією. Через це остання порушила багато справ про притягнення винних до відповідальності. Та й взагалі питання стоїть про розірвання міською владою договорів оренди з такими піратськими автостійбищами за злісне недотримання власниками відповідних підприємств хоч би деяких умов, передбачених в укладених договорах. Є попередній задум про створення державно- комунального підприємства, яке б контролювало ситуацію з неслухняними парковками та автостоянками.Платні автостоянки Ужгорода вселяють все більші сумніви й у душі «автовершників». І факти кримінального гатунку сприяють цьому. Біля головної «барахолки» обласного центру невідомі підібрали ключі й викрали з автомобіля «Фольксваген», що належав 59-літньому жителю м. Нью-Джерсі (США), відеокамеру «Аса» та фотоапарат загальною вартістю $1560. І сталося це на платній автостоянці. Василь ЗУБАЧ, «День»
Таких поборів колеса не витримують
Вулицями Луцька проїхала величезна колона таксомоторів із увімкнутими сиренами. Таким чином місцеві таксисти висловили протест проти штрафів, які накладають на них працівники податкової інспекції за відсутність у машинах таксометрів. Водії намагалися довести владі, що ці прилади, котрі коштують від 180 до 300 доларів, їм просто не по кишені, а штрафи за це порушення в сумі 255 гривень — нічим не виправдане здирство. Керівництво Луцької ДПІ начебто позитивно відреагувало на акцію протесту таксистів — погодилося на тиждень відстрочити штрафні санкції. Однак це ще дужче обурило водіїв, і вони взяли в облогу міську раду. Мерія прийняла ухвалу відхилити встановлення таксометрів на невизначений термін. Але й після цього проблему не можна вважати вирішеною, тому що за новою системою оподаткування, запровадженою нещодавно, кожен таксист повинен щомісяця сплачувати 100 гривень фіксованого податку. Водії таксомоторів заявили: якщо державні чиновники й надалі не бажатимуть увійти в їхнє скрутне фінансове становище, акція протесту набере ще більшого розмаху. Олег ПОТУРАЙ, «День»
Чи Проект російських атомників надiйнiший?
Україна за минулий рік жодного разу не звернулася до Росії на урядовому рівні з проблеми створення додаткового укриття для 4-го блоку Чорнобильської атомної станції, повідомив агенції Інтерфакс-Україна міністр Російської Федерації з атомної енергії Євген Адамов. Росія не згодна з тим, що треба витратити значні кошти на будівництво додаткового укриття для ЧАЕС, коли існують дешевші й надійнішi проекти, в тому числі розроблені в Росії. Як зазначив Є.Адамов, «фірми можуть отримати величезні гроші за будівельні роботи на спорудженні укриття, однак це не буде означати, що проблему безпеки Чорнобильської АЕС буде остаточно вирішено». Росія запропонувала Україні проект перетворення 4-го блоку Чорнобильської АЕС на суцільний бетонний масив шляхом поетапного заповнення спеціальною бетонною сумішшю всіх вільних об'ємів зруйнованого блоку. ретворить зруйнований енергоблок на екологічно чистий і повністю безпечний об'єкт. При цьому обсяги робіт незначні (загалом буде потрібно близько 200 тис. кубометрів бетону), їх можна здійснити за 3-4 місяці й оцінюються вони в $200 млн., що в п'ять разів дешевше за варіант, запропонований європейським консорціумом.
Усе важче живеться у нас старим
На сімнадцять мільйонів гривень отримали торiк товарів замість «живих грошей» пенсіонери Рівненщини. У середньому в області борг перед старими людьми з виплати пенсій і допомог уже становить три з половиною місяця. Як заявили активісти місцевих ветеранських організацій на зустрічі з представниками влади Рівненщини, без розв'язання проблеми виплати всієї заборгованості й прийняття нового, справедливiшого пенсійного законодавства неможливо говорити про гідне життя для трьохсот тисяч пенсіонерів, які проживають на Рівненщині. Однак найближчим часом навряд чи ситуація поліпшиться. На це просто немає коштів, і власті змушені обмежуватись видачами продовольчих наборів і більш ніж скромною матеріальною допомогою.
І все ж гірші часи, на думку багатьох ветеранів, чекають їх попереду. Обласним бюджетом передбачено на нинішній рік дотацію на проїзд у транспорті для людей, які користуються пільгами, в розмірі півтора мільйона гривень, у той час як необхідно у десять разів більше. За таких умов більшість пенсіонерів побоюється, що вже найближчим часом їх головна реальна пільга — безкоштовний проїзд у транспорті — може виявитись під загрозою. Володимир КОНЄВ, «День»
Частина «Харківметробуду» піде «з молотка»
Фонд державного майна України затвердив уточнений план розмiщення акцiй харкiвського підприємства «Харківметробуд», що виконує ремонтно-будiвельнi та монтажнi роботи, згiдно з яким 11,06% його акцiй буде продано за грошi через мережу сертифiкатних аукцiонiв. Ці акції реалізовуватимуться трьома пакетами по 3,69% статутного фонду.
На даний час 13,84% акцiй підприємства вже продано на аукцiонах за приватизацiйнi майновi, 17,57% — за компенсацiйнi сертифiкати, 7,53% — реалiзовано на пiльгових умовах. 50% акцiй підприємства закрiплено у власностi держави. За інформацією агенції Інфобанк, статутний фонд державного підприємства «Харківметробуд» становить 412 тисяч 390 гривень. Номiнал акції — 5 копiйок.
Харківське метро перевозить близько 413 тисяч платних пасажирів і 225 тисяч пільговиків. Його керівництво має намір підвищити плату за проїзд у метро до 50 копійок, повідомив агентству Інтерфакс-Україна начальник Харківського метрополітену Леонід Ісаєв. Але навіть така ціна не покриває витрат на його функціонування, оскільки собівартість перевезення одного пасажира становить 60 копійок.
Ювілей з гірким присмаком
На урочистості з нагоди 65-річчя від дня створення історичного факультету Луганського педагогічного університету зібралося дуже багато гостей. Ювілей став помітною подією в громадському житті області. Тут, на факультеті, отримали путівку в життя чимало вчених, керівників, провідних викладачів вузів країни. На урочистостях було багато поздоровлень і, як годиться в таких випадках, подарунків. За рішенням організаторів свята частина спонсорських грошей була виділена для нагородження ветеранів факультету, решту вирішили пустити на роботи, пов'язані з ремонтом приміщення факультету, в чому була велика потреба.
Гроші в сумі 2 тис. грн. мiстилися в сейфі декана. Частину з них уже розклали по конвертах для вручення ветеранам факультету. Сума ніби й невелика, проте злочинці поклали око на неї. За допомогою «фомки» зловмисники відкрили чорний хід, потім факультет і сейф у кабінеті декана, забравши звідти всі спонсорські гроші. Оперативники слідчої групи Ленінського райвідділу внутрішніх справ, які ведуть розслідування, вважають, що злочин скоїти могла людина, яка добре знала обстановку й мала відомості, де саме лежать гроші. Алла АНТИПОВА, «День»
Випуск газети №:
№63, (1999)Рубрика
Суспільство