Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Ліванці у Васьківцях,

або Чому українські колгоспники програють ліванським капіталістам
15 квітня, 00:00

Рільництво сьогодні в Україні вважається нерентабельним. Відтак тваринництво й поготів збиткове. Лише технічні культури, як сказали в Асоціації фермерів України, якось витягують господарства. Але й на них уряд має намір накласти експортне мито. І тоді впаде останній селянський бастіон...

А що вже й казати про тваринництво й таку його суто українську галузь як велика рогата худоба. Від неї залишились хіба що роги й копита. Поголів'я худоби в сільгосппідприємствах скоротилося від 20,8 млн. голів на початок 1991 року, до 8,8 млн. — у березні 1998 року. І цей трагічний для України процес триває. На 1 березня нинішнього року наше стадо зменшилося ще на один мільйон тварин. Селекційна робота майже повсюдно занедбана. Бо жодної копійки не отримано селом з мільйона, що виділявся для цієї мети. Як кажуть, уряд забрав на шахтарів.

Не виручають у цьому питанні й фермери. У обсязі їхнього виробництва тваринництво посідає лише 0,5% — невигідно.

Але чому ліванці на українських землях, в українських приміщеннях, руками українських селян вигодовують рентабельних бичків і відправляють їх на продаж за море?

Що думають з цього приводу в МінАПК? Начальник управління тваринництва Анатолій Литовченко про досвід ліванців не чув нічого й коментувати їхні досягнення відмовився. Що ж до наших невдач у тваринництві, то, на його думку, тут нічого не поробиш, поки собівартість вища за ціну... А от ліванці змогли. Тим часом, як стверджують фахівці МінАПК, досвід вигідної реалізації худоби в Ліван та інші країни існував і в українських виробників. Але такі «оборудки» були заборонені, а дехто з керівників господарств отримав за це чималі терміни ув'язнення. Продовження теми на сторінці "Суспільство"

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати