Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Російські хакери вступили у війну проти НАТО

02 квітня, 00:00

За інформацією www.gazeta.ru, раніше невідома група, яка називає себе Russian Hackers Union, здійснила атаку проти декількох американських серверів, замінивши їхні титульні сторінки напівграмотними протестами англійською мовою проти операції НАТО на Балканах.

В опитуванні, що триває на сервері www.HackZone (Територія злому): «Як би ви поставилися до пропозиції брати участь у атаці на інформаційні структури НATO?» — 80% респондентів (1156 осіб) заявили про готовність брати участь у подібних атаках.

Начальник відділу з питань боротьби з комп’ютерними злочинами МВС Росії Дмитро Чепчугов заявив, що: «До цього часу до нас не надходили заяви від офіційних органів США з приводу «атак» серверів із території Росії та шкоди від них, пов’язаних із протестами проти дій НАТО в Югославії. Якщо така інформація надійде, її, без сумніву, буде перевірено в повному обсязі з встановленням винних і притягненням їх до відповідальності згідно із законом». Тим часом, за повідомленнями ЗМІ, Пентагон офіційно визнав, що в лютому-березні 1999 року на його інформаційні мережі було здійснено низку атак. Представники Пентагону підозрюють, що їх було здійснено російськими хакерами.

Як заявив Інтерфаксу експерт у галузі захисту інформації, злом будь-якої комп’ютерної мережі теоретично можливий. «Але навіть якщо комусь вдасться зламати коди, то в будь-якій серйозній комп’ютерній системі є система блокування», — відзначив він. За свідченням експерта, інформаційні мережі НАТО завжди зазнавали й зазнаватимуть нападів хакерів. Разом із тим він відзначив, що багато військових систем не мають виходу на публічні мережі, однією з яких є Інтернет. Таким чином, дістатися до їхніх ресурсів досить важко, підкреслив фахівець.

Однак при сучасному рівні комп’ютеризації в США, для того щоб завдати шкоди американцям, абсолютно необов’язково проникати у військові мережі. Досить вивести з ладу банківські системи (слід відзначити, також вельми непогано захищені) або мережі, що керують подачею електроенергії, тепла тощо.

Тож не таким уже фантастичним виглядає припущення, що третя світова війна може початися, скажімо, з комп’ютерного перехоплення управлінням подачі води в Брукліні. А стріляти в ерцгерцогів більше немає потреби.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати