Комуністи чекають об’єднання з Україною
На засіданні президії ЦК Компартії Російської Федерації, що відбулося в Москві, як виявилося, обговорювалась не тільки політична злагода в країні і ставлення керівництва партії до миротворчих ініціатив прем’єр-міністра Євгена Примакова.
Комуністів, як і раніше, непокоїть Україна, і вони не втомлюються мріяти про відродження «імперії зла». Цього разу мотивом до мріянь Геннадія Зюганова з товаришами було вибрано 215-ту річницю від дня заснування Севастополя. Комуністичні бонзи із тривогою зазначили, що в Севастополі — «головному форпості батьківщини на Чорному морі» — недруги Компартії «нагнітають міжнаціональну напруженість». Ці так і неназвані недруги намагаються зробити Севастополь клином, за допомогою якого «буде увічнено роз’єднання України з Росією». От цього якраз комуністи і побоюються: в той час, як компартії Росії й України змінюють настрої мас, перерозподіляють баланс влади і створюють передумови для утворення Союзу слов’янських республік, — недруги, використовуючи Севастополь, намагаються зірвати ратифікацію Великого договору. Противники ратифікації, на думку зюгановців, «торпедують спроби об’єднання Росії й України в оновлений союз, створюють передумови для просування НАТО на Схід». «Ми, російські комуністи, кажучи словами Леніна, адресованими українським робітникам 1919 року, чудово розуміємо, що «такий союз не можна здійснити одразу, до нього треба допрацюватися з найбільшою терплячістю і обережністю, щоб не зіпсувати справи, щоб не викликати недовір’я...». Про те, що «терплячий» Ленін спрямував на Україну Червону Армію, «щоб викорінити недовір’я», в заяві чомусь не згадується. Однак, зрештою, це не дуже важливо, як і не дуже важливо те, що минуло 80 років, а комуністи все такі ж... Головне — керівники КПРФ тепер можуть вважати, що вони пояснили рядовим членам партії, в більшості своїй шовіністично налаштованим, чому вони голосували за ратифікацію Великого договору в Думі. Після зриву ратифікації в Раді Федерації багато які спостерігачі вважали, що московський мер Юрій Лужков обіграв Геннадія Зюганова в «патріотичному» змаганні. Із цим комуністи змиритися не можуть і готові закликати в союзники своєї боротьби з Лужковим навіть дух Леніна. Малоймовірно, однак, що Лужков злякається мешканця Мавзолею: кількість союзників у нього дедалі збільшується. У день обнародування заяви президії ЦК КПРФ інший поважний член Ради Федерації — красноярський губернатор Олександр Лебедь — заявив, що над Великим договором ще треба попрацювати. «У другій статті узаконюється беззаконня, оскільки як правонаступниця СРСР Росія мала одержати Севастополь», — твердить генерал.
Словом, «російський вибір» для України невеликий: між опонентами, які хочуть Севастополь, і «друзями», котрі хочуть хапонути все одразу.
Історичний вибір...
Москва