Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Злука України в контексті історії Слобожанщини

22 січня, 00:00

Напередодні Свята злуки українського народу в Харкові вийшла друком книга «Історія Слобідської України». Це — підручник для шкіл. Автори та редактори — начальник обласного управління освіти Олександр Сидоренко та ректор Харківського художньо-промислового інституту Володимир Торкатюк. Наш кореспондент Михайло Біденко запитав Олександра Леонідовича, як він розцінює подію 80-річної давності — злуку: як суто політичну акцію керівників УНР та ЗУНР чи як природний історичний процес? Яке значення вона мала в історії Слобожанщини?

— В історії випадковостей не буває. Всяке політиканство, не зумовлене об’єктивною необхідністю, скоро зникає без помітного сліду. Вся історія Слобідської України пронизана географічними та економічними зв’язками з великою Україною. В середині 17 століття почалося масове заселення цього краю. З Полтавщини та Чернігівщини, Київщини та Волині, з Поділля та Східної Галичини йшли сюди великими й малими групами переселенці. В Харківській області є райцентр Золочів. Це не випадковий збіг назви із Золочевим Львівської області. Наш заселили саме галичани. Є й інші приклади.

Те, що на початок 20-го сторіччя землі Східної й Західної України перебували у складі різних імперій, тільки зумовило проголошення двох самостійних державних формувань — Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки. Ото були політичні акти, але зумовлені об’єктивністю. Бо Україна залишалась одна, народ зоставався єдиним. Тож злука була історично неминуча.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати