Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / УКРАЇНА

19 грудня, 00:00
Стрибок через вето від штучного банкрутства

Верховна Рада подолала вето Президента на його поправки до Закону «Про оподаткування прибутку підприємств». Парламент домагався, щоб у разі відсутності прибутку на підприємстві податок на прибуток, отриманий за рахунок зниження коефіцієнта амортизації з 0,7 до 0,6, не нараховувався. Схвалені ним поправки теж передбачають, що доходи держбюджету, отримані за рахунок зміни знижуючого коефіцієнта до норм амортизації, повинні направлятися виключно на соціальні виплати. Останній пункт послужив Президенту одним з мотивів для прийняття вето. За словами одного з авторів закону, члена Комітету з питань фінансів і банківської діяльності Сергія Терьохіна, закон практично покликаний анулювати постанову Кабміну від 2 жовтня, що встановлює плату підприємств у бюджет 30% сум амортизації, нарахованих внаслідок зміни знижуючого коефіцієнта, незалежно від результатів фінансової діяльності. Постанова, на думку членів комітету, могла привести до технічного банкрутства ряду металургійних, хімічних, нафтопереробних, текстильних, авіа-, суднобудівних та інших підприємств, повідомляє кореспондент «Дня» Віталій КНЯЖАНСЬКИЙ.

Під зеленим дахом

Вечірній час не дозволив розгледіти колір даху, під яким міститься щойно презентований громадськості центр. Але бесіди з народними депутатами, що входять і не входять до складу його наглядової ради, засвідчили: домінуючий колір тут зелений. Головою наглядової ради цієї неприбуткової організації обрано колишнього заступника голови парламенту Віктора Мусіяку. У складі ради, крім зелених, Юрій Єхануров та Олександр Лавринович, а також щойно «розлучений» з НДП Юлій Йоффе.«Зелений» законодавчий центр є таким лише за віком і складом «наглядачів» та, вірогідно, джерелами фінансування. Що ж до законодавчих намірів, то в них про екологію забуто повністю. Судячи з оприлюднених планів, центр зорієнтований виключно на економіку та політику. З огляду на нинішні часи з цим можна було б погодитися, якби не нинішня трагедія в Закарпатті. І це робить позицію зелених і їхнього законодавчого центру досить вразливою, повідомляє кореспондент «Дня» Віталій КНЯЖАНСЬКИЙ.

Священний Рамадан — свято молитов, посту і добрих вчинків

20 грудня мусульмани починають відзначати святковий місяць Рамадан, на який припадає Ніч Могутності, коли пророк Мухаммед отримав від Аллаха перший розділ священної книги Корану. Щороку в Ніч Могутності Аллах приймає рішення про долю людей — хто вмре, хто народиться, кому радіти, а кому горювати наступного року. Точної дати цієї Ночі не знає ніхто, відомо лише, що вона припадає на місяць Рамадан. Згідно з релігійними приписами, Рамадан є місяцем посту, духовного очищення, благочестивих вчинків. Мусульманський піст відрізняється від християнського. Впродовж дня правовірні не їдять, не п'ють, не палять, не торкаються до жінок. А після заходу сонця цілоденний піст закінчується святковою трапезою. Мусульманські громади Києва впродовж місяця влаштовують спільні вечері, на які приходять старі й малі, бідні й багаті. Піст завершується зібранням віруючих для спільної молитви, поминанням мертвих та розговінням — святом «малого Байраму». В Україні сьогодні проживає більш як 2 млн. мусульман (4% населення), об'єднаних у 260 громад, більшість яких у Криму, повідомляє кореспондент «Дня» Клара ГУДЗИК.

Навіщо платити пенсії, якщо можна дозволити оренду земельних паїв?

Указом від 15 грудня Президент Леонід Кучма дозволив пенсіонерам-власникам земельних паїв здавати свої ділянки в оренду сільгосппідприємствам — КСП, сільгоспкооперативам, сільськогосподарським АТ, сільським (фермерським) господарствам та іншим підприємствам, які використовують землю для сільгоспвиробництва. За указом розмір плати за оренду не може бути меншим від 0,5% вартості земельної ділянки. З точки зору передвиборної тактики, експерти оцінюють цей хід Президента як досить вдалий: ще невідомо, чи вдасться погасити пенсійну заборгованість 4 мільйонам селян, але погасити їхнє невдоволення даним дозволом — це вже щось більш реальне. Тим часом у колах, близьких до Асоціації фермерів, вважають, що указ надає переваги в отриманні оренди колективним господарствам на збиток фермерам, повідомляє кореспондент «Дня» Віталій КНЯЖАНСЬКИЙ.

«Сатана» обіцяє вигоду

Проблеми комерційних пусків ракетоносія «Дніпро», створеного на базі стратегічної ракети СС-18, обговорювалися на переговорах у дніпропетровському ДКБ «Південне» між представниками українсько-російської компанії «Космотрасс» і американською компанією «Орбітал сейнз». Як повідомив керівник прес-служби ДКБ «Південне» Юрій Алексєєнко, темою обговорення на переговорах було корисне навантаження, яке здатний вивести на навколоземну орбіту ракетоносій «Дніпро». Передбачуване замовлення, в якому зацікавлені Велика Британія та США, складає близько 800 супутників, а пробний запуск українсько-російського ракетоносія планується на квітень наступного року з Байконура. Ракети СС-18 («Сатана»), якi розмiщенi в Росії, будуть зніматися з бойового чергування до 2007 року. Вартість комерційного проекту і подробиці його реалізації, за словами Юрія Алексєєнка, становлять поки комерційну таємницю, повідомляє кореспондент «Дня» Вадим РИЖКОВ.

№244 18.12.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати