Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

ТБ: йде рокіровка інвесторів та політичних «дахів»

05 листопада, 00:00

З огляду на нещодавнє «розлучення» «Студії «1+1» з її партнером — бізнесменом Вадимом Рабіновичем — серед журналістів, що займаються проблемами ЗМІ, була пущено інформацію про те, що нібито канал веде переговори з новим можливим інвестором — народним депутатом Григорієм Суркісом. Однак у коментарі «Дневі» генеральний продюсер «1+1» Олександр Роднянський повністю це заперечує. «Ніяких нових інвесторів у нас не з’явилося, — говорить Олександр Юхимович. — Якраз позиція каналу в тому й полягає, щоб не було нікого нового». Зрозуміло, що пан Роднянський відкинув також ще одну версію: нібито до «1+1» буде тепер мати стосунок Ігор Плужников, що нині є близьким до «Інтеру».

Проте, навіть якщо «1+1» і розраховує дійсно виключно на колишніх інвесторів (наприклад, «СМЕ»), спокійне життя в студії навряд чи передбачається. Фонд держмайна, віддавши свою частину акцій ТРК ICTV в руки компанії «Лексис», (про це «День» писав позавчора), не залишив у руках держави контрольного пакету акцій ТРК «ICTV».

Що перед президентською гонкою наводить на певні роздуми. Вiрогiдно засновники цієї компанії мають уже дуже велике довір’я в держави (тобто Президента і його команди). За повідомленнями, що майнули в московській пресі, російський медіа-магнат Володимир Гусинський викупив значну частину акцій Story First Communication (iноземного iнвестора ICTV), і тепер має можливість впливати на її дочірню компанію — українську ТРК ICTV. (До речі, за деякими відомостями, він же перекупив московську СТС-студію, яка має інтереси в Україні і відома глядачам спільним виробництвом із «Гравісом» такої передачі, як «Реальний сектор»). Якщо все це справді так, то зрозуміла поява в журналістських колах ще однієї версії: про нібито можливий варіант рокіровки каналів «1+1» та ICTV (на УТ-2 нібито прийде ICTV).

Утім, заступник голови Нацради по ТБ і РМ Микола Слободян цю версію геть відкидає, оскільки відібрати ліцензію в «1+1» на мовлення на 2-му загальнонаціональному каналі може тільки суд, а для цього немає ніяких підстав. Крім того, змінюючи засновника ТРК, згідно із законом, треба отримати підтвердження своєї ліцензії, а за цим в Нацраду ICTV не зверталася, в ньому вона вважається створеною з 50-відсотковим іноземним (американським) капіталом. Нагадаємо, що, згідно з уточненнями, отриманими газетою «День» у Фонді держмайна, компанія «Лексис», якій тепер віддано державнi 50%, є резидентною, тобто повністю українською (?!)

До речі, під час цієї операції Фонд держмайна не оголосив, як годиться, тендер на продаж акцій і взагалі, за словами міністра інформації Зиновія Кулика, не поставив Мінінформ щодо цього до відома. Отже, поки що в цих метаморфозах ICTV більше питань, ніж виразних і зрозумілих відповідей, і ситуація нагадує ось те саме «тихе болото», в якому...

Але ще до чергового переділу вітчизняного телепростору може статися інший переділ, який круто змінить усю ситуацію. Вчора Нацрада з питань ТБ і РМ звітувала перед Комітетом Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення свободи слова і ЗМІ. Незабаром має початися поділ восьми портфелів у цій престижній організації, оскільки в кінці листопада буде проведено ротацію членів Нацради. Фракція комуністів збирається висунути в Нацраду Сергія Аксененка і Володимира Цендровського, відомого, передусім, лобіюванням ідеї «ГУРТу», і якщо хтось із них насправді очолить це відомство, то тоді і почнеться, як кажуть, найцікавіше. Із другого боку, серед тих, хто може увійти в Нацраду від виконавчої влади, називають імена Івана Мащенка та Віктора Лешика, й останній також явно претендує на посаду глави Нацради.

Інф. «Дня»

№212 05.11.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати