Податкова поліція вилікувала 50 тисяч інвалідів
Автори доповіді наголошують на «неспроможності уряду трансформувати більшу частину розслідувань у надходження платежів» і вказують на те, що власті часом неспроможні піймати ошуканців під самим носом. Дослідники, зокрема, наводять як приклад те, що імена й адреси деяких неплатників, які офіційно вважаються «зниклими безвісти», виділено жирним шрифтом у телефонних довідниках. Загальновідомо, що італійці потерпають від чи не найбільших податків у Євросоюзі й, окрім цього, змушені сплачувати додатковий європодаток, аби вступити до економічного та монетарного союзу. Відомо також, що вони взагалі вважаються рекордсменами цивілізованого світу з несплат податків.
Багато простих громадян стали наслідувати своїх лідерів і перестали платити податки неефективному державному апаратові, зате почали вимагати пільги, на які вони не мали жодних прав.
Хоча власники ресторанів і крамниць бояться податкової поліції, проте ухилення від сплати податків набрало величезних розмірів. Не зарадило й запровадження наприкінці 1996 року телефонної лінії, по якій італійці могли анонімно повідомляти про неплатників податків.
Утім, автори доповіді мають одну гарну новину для уряду. Податкова поліція спромоглася у 12 разів, проти минулого року, зменшити кількість обманів, пов’язаних із незаконним отриманням пенсії по інвалідності. Після перевірки стану здоров’я «пенсіонерів» було скасовано 26135 пенсій по інвалідності. Торік сталося ще одне диво: раптово одужало 50 тисяч італійців, які наполягали на отриманні пенсії по інвалідності, яка становить від 400 тисяч до 4 млн. лір, залежно від ступеня інвалідності, сказали кореспондентові «Дня» в консульському відділі італійського Посольства в Києві.