Населення України стає біднішим і нетерпимішим
Вчора у Національному університеті "Києво-Могилянська академія" відбулася прес-конференція, присвячена п'ятиріччю однієї з провідних соціологічних дослідницьких організацій - Київського міжнародного інституту соціології (КМІС). Головні напрями досліджень КМІС - моніторинг політичних орієнтацій виборців, проблеми бідності в Україні, програмне і методичне забезпечення соціологічних досліджень, аналіз етичних і соціокультурних параметрів населення.
Реалізація власних дослідницьких програм КМІС стала можливою завдяки співпраці із закордонними науковими центрами й виконанню комерційних досліджень. Хоча, їх, за словами генерального директора КМІС професора Володимира Паніотто "поєднувати з науковою діяльністю дуже нелегко".
На конференції було оприлюднено низку цікавих даних. Наприклад, за оцінками КМІС, 33% родин в Україні (17 млн. осіб) - бідні, з них 13% - дуже бідні навіть за українськими (а не європейськими) критеріями бідності. Крім того, фінансове становище значної частини населення настільки нестале, що будь-яка серйозна соціально-економічна подія може "зіштовхнути" мільйони людей за межу бідності. Серед несподіванок - результати дослідження, що свідчать про підвищення рівня ксенофобії й національної нетерпимості в Україні протягом 1994-1997 рр.
Випуск газети №:
№45, (1998)Рубрика
День України