Перейти до основного вмісту

Поганий той полковник, який не хоче стати депутатом

10 березня, 00:00
Сергій ЗГУРЕЦЬ, "День"

ВИБИРАЙТЕ: ПОРЯДОК В КРАЇНІ ЧИ БЕЗЛАДДЯ В АРМІЇ

У Збройних силах виявилася безпрецедентна кількість бажаючих змінити військову службу на політичну діяльність. Аналіз даних Центрвиборчкому свідчить, що понад 60 військовослужбовців висунули свої кандидатури для участі у виборах до Верховної Ради.

У переважній більшості на політичне щастя сподіваються старші офіцери та генерали. У списках партій по мажоритарних округах - 19 генералів, 26 полковників, 15 підполковників. Подібне прагнення можна пояснити тим, що рівень підполковника-генерала для левової частки військових претендентів на депутатський мандат - це фактично "стеля" в їхній мілітарній кар'єрі.

Далі - або пенсія, або спроби втриматись на своїх посадах у армії за досить непростих обставин - коли військо, як стверджує міністр оборони, оптимізує свою структуру, і раз за разом народжуються ініціативи щодо скорочення управлінських структур. На такому тлі крісло в парламенті виглядає справді надійним, а відтак - дуже спокусливим. Досить показово, що серед молодших офіцерів у боротьбу за депутатський мандат включились лише один капітан та один старший лейтенант.

Ще одна цікава деталь. За професійним фахом майже 30 кандидатів у погонах є представниками або структур виховної роботи, або військової освіти. Тих, хто безпосередньо зайнятий бойовою підготовкою й займає командні посади, - вдвічі менше.

 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати