Понеділок починається в п'ятницю
Минулого тижня тривав резонанс п'ятничної події - скандалу навколо палацу "Україна" та "особистої" заяви радника Президента Гальчинського про введення в країні прямого президентського правління. Під час скандалу сам Президент відпочивав у Трускавці й, судячи з усього, не хвилювався. У понеділок прес-служба повідомила, що артеріальний тиск Л. Кучми залишався "космічним" - 120/80. Протягом усього тижня глава держави зберігав такий же спокій. Тим самим він дав своєму оточенню "відмашку" на феєрверк "особистих думок" у майбутньому. Якщо врахувати, що команда Президента давно генерує взаємовиключні ідеї, то найближчим часом, певно, варто чекати нових "доленосних" відвертостей із боку виконавчої влади.
А те, що чергова "особиста думка" не примусить себе чекати, підтвердив на цьому тижні Євген Кушнарьов. Глава АП зробив екскурс в історію і для тих, хто сумнівається, пояснив: Леонід Кучма та Сальвадор Альєнде - це не одне й те саме. "І якщо мова піде про майбутнє країни, то рішучості в Президента вистачить". Цікаво тільки, чим відстрілюватимуться мешканці будинку на Банківській? І, головне, від кого?
Минулого тижня пролунала заявка на ще одного кандидата в Президенти. Партія "Реформи і порядок" збирається днями рекомендувати народу України свою особливу кандидатуру. Ця заява тим більше цікава, що останніми днями пропрезидентські ЗМІ активно взялися за створення позитивного іміджу партії та особисто її голови. У цьому контексті загострюється увага до старих чуток про те, що Леонід Кучма сам вигадає собі свого "престолонаслідника".
Минулого тижня перший Президент України Леонід Кравчук остаточно визначився щодо своїх політичних пристрастей. Він став членом партії СДПУ (о). Трансформація колишнього першого ідеолога української компартії через президенти незалежної держави в соціал-демократи стала похвальним прецедентом. Залишається сподіватися, що Президент Кучма наслідуватиме його приклад і обере свою політичну нішу. Тоді народ України, принаймні, дізнається - чого ж хоче глава держави?
Минулого тижня відбулися відразу три значні події в економіці України. Президент підписав бюджет і негайно розпочав його "секвестування". Рада нацбезпеки та оборони визнала фінансове становище в країні близьким до критичного. А Кабмін і Нацбанк оголосили межі нового розширеного валютного коридору: 1,8-2,25 грн./$1. Що викликало насторожену реакцію зацікавлених спостерігачів. Усупереч запевненням уряду, розширення валютного коридору спричиняє підвищене інфляційне очікування та прогнози погіршення ситуації на зовнішньоекономічному ринку України. Іноземні інвестори отримали додатковий урок, і, напевно, не останній. Відтінили цей калейдоскоп революційних заходів запевнення виконавчої влади про тенденції, що нібито намітилися на стабілізацію.
Випуск газети №:
№13, (1998)Рубрика
День України