Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Законопроекти повернуто на місце народження

29 травня, 00:00

Оскільки про подію №1 - зустріч українського Президента з російським прем'єром - опівдні 28 травня було відомо лише те, що переговори почалися і йдуть складно, але, схоже, продуктивно, - то брифінг у президентській адміністрації, котрий провів її голова Євген Кушнарьов, був присвячений виключно питанням внутрішнього життя країни. Бо тут теж триває з'ясування стосунків - і то вельми напружене.

Є. Кушнарьов повідомив, що 27 травня Президент України підписав листа на ім'я прем'єр-міністра, в якому виклав мотиви, з огляду на які він повернув до уряду проект президентського указу про вдосконалення системи центральних органів виконавчої влади України. На думку Президента, "запропоновані зміни не мають системного, концептуального характеру", а супровідні матеріали не переконують "у їх доцільності, обгрунтованості та об'єктивній необхідності". Не реалізовано у проекті, зокрема, вимоги Президента щодо реформування системи органів виконавчої влади в сенсі переходу від галузевого принципу до функціонального. "Активність" урядових чиновників у цьому плані звелася до перетворення двох міністерств (із дванадцяти) у відповідні комітети... Проект указу повернуто на доопрацювання з доволі категоричним формулюванням: "як такий, що не спрямований на реальне реформування" виконавчої влади.

26 травня повернуто також до парламенту для повторного розгляду ухвалений ним закон про Кабмін, на який Президент України наклав вето. Тридцять шість зауважень Леоніда Кучми до цього закону, викладених на 24 сторінках, голова адміністрації президента умовно розділив на два блоки: положення, що прямо суперечать Конституції, і норми, які мають радше "регламентний" характер, "не дотягуючи" до рівня закону. Особливе неприйняття викликали статті, котрими визначаються процедура призначення прем'єр-міністра: "Законом пропонується якась незрозуміла процедура, котра ставить Президента в позицію, яка явно суперечить Конституції. Зокрема, Президента зобов'язують узгоджувати це питання не лише з Головою ВР, а й з депутатськими групами та фракціями".

Натомість Леонід Кучма, очевидно, підпише закон про місцеве самоврядування. На думку фахівців адміністрації Президента, у процесі доопрацювання парламент урахував найпринциповіші зауваження Президента до цього проекту. Стосовно ж деяких неврахованих пропозицій, зокрема, процедури формування обласних, сільських і районних рад та їхньої компетенції, то, за словами п. Кушнарьова, "Президент залишається при своїй думці" і наполягатиме на коригуванні відповідних положень, але вже у вигляді змін до ухваленого закону.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати