Перейти до основного вмісту

Опозиція чекає на Фюле, але...

Павло РОЗЕНКО: «Ми наполягатимемо, щоб заяву з питань європейської інтеграції України було проголосовано за допомогою системи «Рада-3»
07 лютого, 10:00
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Вчора опозиція продовжила «облогу» парламенту. Вартові чергують навіть вночі. Вимагають одного — персонального голосування. Але домовитися із владою опозиції так і не вдається. Чому? Про це говоримо із представником політичної сили, яка очолює блокадну акцію у Верховній Раді, членом партії «УДАР» Павлом РОЗЕНКОМ.

— Павле, ви впевнені, що не йдучи на компроміс, можна досягти мети?

— Насправді ситуація з персональним голосуванням почалася не сьогодні. Ми піднімали це питання ще під час виборчої кампанії і обіцяли нашим виборцям голосувати персонально. Теж саме робила Партія регіонів. Більш того, саме ця партія разом з тодішньою опозицією проголосували в парламенті попереднього скликання норму про те, що народний депутат має голосувати особисто і у спосіб, який унеможливлює голосування за іншого кандидата. Протягом останніх місяців, ми постійно наполягали на тому, що друга сесія повинна початися із законних принципів роботи парламенту. Голова Верховної Ради Володимир Рибак, Партія регіонів, натомість, постійно говорили про те, що можливостей немає і взагалі ми заговоримо цю тему.

Сьогодні своїми діями ми доводимо, що це питання можна і потрібно вирішувати вже зараз. Більш того, ми владі запропонували декілька рішень цього питання, — як веденням сенсорної кнопки «Рада-3», так і голосуванням через підняття рук або через голосування бюлетенями. Це і є наш компроміс. Доля розблокування парламенту сьогодні знаходиться в одних руках — голови Верховної Ради Рибака. Він особисто може все вирішити. Для цього не потрібно голосування, внесення якихось законопроектів, для цього необхідно на політичному рівні дати згоду. Ми не бачимо для себе можливості відступати в цьому питання — немає куди. Ми можемо говорити лише про різні системи, які мають унеможливити голосування за іншого. Навколо цього ми готові говорити.

— Регіонали пропонують підписати меморандум про взаємопорозуміння, щоб розблокувати діяльність роботи Ради.

— Партія регіонів нічого не пропонує. Вони говорять: давайте почнемо працювати, а далі щось придумаємо і запустимо. Для нас це не варіант. Більш того, ми говоримо, — добре, якщо зараз немає технічних можливостей для системи «Рада-3», нема питань, голосуємо підняттям рук чи бюлетенями і відкриваємо сесію, починаємо працювати. Вони не погоджуються. В даній ситуації треба чітко розуміти логіку, на яку спирається Партія регіонів. Їм принципово залишити стару систему, яка дає можливість працювати десятьом за п’ятдесятьох народних депутатів. Інакше у них не буде голосів, а головне — більшості.

— А виборці «УДАРу» підтримують ваші дії?

— Нещодавно були оприлюднені результати соціологічних опитувань, які показали, що на сьогодні приблизно 82-85% наших громадян підтримують ідею, що народний депутат повинен голосувати персонально.

— А як бути з виступом в парламенті Єврокомісара з питань розширення і європейської політики сусідства Штефан Фюле в четвер?

— Якщо Фюле захоче виступити, немає ніяких питань, хай приходить, ми його послухаємо. Всі депутати від партії «УДАР» будуть присутні.

— А що стосується заяви щодо євроінтеграційних питань, яку готує парламент, адже в будь-який момент влада може сказати, що у всьому винна опозиція?

— Нас зараз намагаються втягнути в процес, мовляв, треба проголосувати це дуже важливе рішення. Але як? Знову один за десятьох. На мій погляд, європейські і євроатлантичні устремління влади, зокрема, парламенту мають проявлятися не заявами, а конкретними діями, які спрямовані на верховенства права, а не на побудову авторитарного суспільства. Якраз те, що Верховна Рада запрацює в конституційний спосіб, буде набагато кращим сигналом для Європи, ніж будь-які заяви, які будуть ухвалені в цьому залі.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати