Перейти до основного вмісту

Різні шкарпетки — знак солідарності

Учора світ відзначив День людей із синдромом Дауна. Батьки та громадські активісти прийшли на Банкову з вимогою ухвалення державної програми для громадян із особливими потребами
22 березня, 09:58
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Учора тисячі людей у всьому світі одягли різнокольорові шкарпетки на знак підтримки людей із синдромом Дауна. Масову акцію LOTS OF SOCKS 21 березня, у Всесвітній день людей із синдромом Дауна, зініціювала міжнародна організація Down Syndrome International. Активісти пропонували кожному надіти в цей день різнокольорові шкарпетки й у такий спосіб відчути себе не таким, як усі. Зрозуміти, що означає жити під пильними та часто недобрими поглядами оточення. В Україні цей день також став приводом укотре нагадати можновладцям про невирішені проблеми особливих дітей. Батьки та активісти Всеукраїнської благодійної організації «Даун Синдром» зібралися на Банковій з вимогою розробки та прийняття державної програми із синдрому Дауна. Відповідний лист із вимогами до Президента України вони передали уповноваженому Президента України з прав дитини Юрію Павленку. «За 22 роки незалежності України люди із синдромом Дауна так і не одержали можливості лікування, розвитку, отримання освіти та здобуття спеціальностей. А отже, вони є тягарем для суспільства та для економіки країни. Зараз у нашій країні проживає орієнтовно 15 тисяч таких людей. Держава більше не може робити вигляд, що не помічає їх та їхніх потреб», — наголосив Сергій Кур’янов, президент ВБО «Даун Синдром» та батько восьмирічного Іллі. Зокрема, в листі до президента ВБО «Даун Синдром» звернула увагу на виконання конституційних прав людей із синдромом Дауна. «Ми готові не лише вимагати державної програми, ми готові допомогти владі в її написанні»,— каже активістка організації ВБО «Даун Синдром» Олена Михайлова.

За офіційною статистикою МОЗ, у нашій країні щорічно народжуються понад 420 дітей із синдромом Дауна. При цьому ймовірність народження такої дитини не залежить від здоров’я або способу життя її батьків. Усі малюки можуть стати повноцінними членами суспільства за наявності необхідної психолого-педагогічної та медичної підтримки, наголошують активісти.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати